App Store Google Play

Українська чи російська - ось у чому питання: на Дніпропетровщині мовна політика торкнулася радіо

24.11.2016 15:20
Українська чи російська - ось у чому питання: на Дніпропетровщині мовна політика торкнулася радіо

Сьогодні, 24 жовтня, в медіацентрі «Дніпро-Пост» дніпровські експерти коментували Закон про квоти на музику державною мовою. У прес-конференції брали участь директор RadioMIX 107,3 FM Дмитро Запащиков, лідер гурту ТОК (Дніпро) Андрій Підгайний, організатор фестивалю “ДніпроРок” Валентин Azovchild Вовк. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

8 листопада в Україні набув чинності закон, за яким на радіо впроваджуватимуться квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

«Закон прийняли весною, тому всі були готові до таких змін. Було багато дебатів, все ж політики, медіа та громадськість прийшли до спільного знаменника. Спочатку хотіли 50%, але це нереально . Адже топ популярних виконавців співають російською. Тоді всі станції будуть ставити в ефір одну і ту ж музику, адже українських пісень не так і багато. Загалом в годину радіо транслює одинадцять композицій, з них чотири тепер будуть українські. За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору, а це дуже велика сума», - зазначив Дмитро Запащиков.

Із дня прийняття Закону радіостанції повинні транслювати у часових проміжках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 25% пісень українською мовою, а також вести протягом доби щонайменше 50% програм українською мовою.

Інші квоти вводитимуться поступово, протягом трьох років. Народні обранці наказали протягом цього часу встановити 35% квоту на пісні українською мовою для часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22.

Валентин Azovchild Вовк додав, що для радіостанцій, в яких ліцензією передбачено, що вони більше 60% продукту транслюють мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою – 25%. Також через три роки квота на українську мову ведення ефіру становитиме 60%.

«У нас немає жодних складнощів із таким законом. У медіа завжди є формат, якого вони притримуються. Це просто чергова зміна, яку ми приймаємо», - підкреслив Андрій Підгайний.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...