App Store Google Play

Працівники УЗЕ викрили мільйоні розкрадання бюджетних коштів через ПроЗорро

24.11.2016 20:30
Працівники УЗЕ викрили мільйоні розкрадання бюджетних коштів через ПроЗорро

Мільйоні збитки при ремонті нікопольських доріг, порушення в сфері проведення закупівель в системі «PROZORRO»… Такі кримінальні правопорушення в бюджетній сфері було викрито оперативниками Управління захисту економіки в Дніпропетровській області днями. Загальна сума збитків становить понад 1 мільйон гривень.

Зокрема, у місті Нікополь на проведення капітального ремонту однієї з доріг з бюджету виділено 10 мільйонів гривень. Посадові особи товариства-підрядника, з метою привласнення бюджетних коштів, завищують вартість виконаних робіт.

Для цього, фактично, при здійсненні ремонтних робіт використовується асфальтобетонна суміш нижчої якості, її тип та марка не відповідають обумовленим документацією вимогам, а до актів виконаних робіт включається техніка, яка не використовувалася в процесі укладки асфальту.

Внесення посадовцями комерційної структури недостовірних відомостей до офіційних документів призводить до привласнення бюджетних коштів. Бюджет зазнав збитків у сумі понад 1 мільйон гривень.

За даним фактом слідчими слідчого управлінням області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191(Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

За аналогічною статтею (ч. 3 ст. 191 КК України) відкрито кримінальне провадження за фактом розкрадання коштів бюджету при проведенні держзакупівель.

Недобросовісні посадовці наполегливо намагаються впроваджувати старі корупційні тендерні схеми в «нову» систему закупівель «PROZORRO».

Так, посадові особи відділу освіти АНД району в обласному центрі, проводячи закупівлі в системі «PROZZORO», на предмет «Послуги їдалень», надали перевагу товариству, чиї конкурсні пропозиції не відповідали вимогам конкурсної документації, в частині відсутності необхідної кількості працівників, спеціалізованого обладнання та досвіду виконання аналогічних договорів. Сума договору – майже 6 мільйонів гривень.

Підприємство-переможець, «приступивши до виконання» своїх договірних обов’язків, поставляє продукцію, яка не відповідає вимогам меню заказу, продукція замінюється на більш дешевшу, до заказу включаться особи (учні), які фактично відсутні, що призводить до мінімізації витрат товариства та збільшення бюджетного фінансування.

Збитки бюджету – 300 тисяч гривень.

Санкція частини 3 статті 191 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років або позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...