App Store Google Play

Перед щепленням педіатр повинен провести обстеження дитини, - фахівець

23.11.2016 11:20
Перед щепленням педіатр повинен провести обстеження дитини, - фахівець

Сьогодні, 23 листопада, начальник відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталя Шмалько розповіла як правильно робити щеплення дітям. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Щорічна вакцинація від грипу — найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу, визнаний доказовою медициною, вважають у МОЗ України. Наталя Шмалько зазначає, що через недовіру до вакцинації Україні загрожують важкі епідемії.

«Ми отримали ситуацію, коли не тільки поліомієліт, а й інші хвороби, від яких захищають вакцини, стануть все частіше реєструватися в Україні. Якщо зараз не почати правильно прищеплювати і досягати рівня охоплення 95% і вище по кожному з цих захворювань, ми зіткнемося із серйозними епідеміями: і дифтерії, і правця, і інших хвороб», - зазначила Наталя Шмалько.

За словами начальника відділу охорони здоров’я, антивакцинальний рух за останні роки посилився завдяки Інтернету, який дає можливість швидко поширювати не лише корисну інформацію, а й чутки. Тому прихильникам альтернативних переконань стало набагато простіше доводити свою позицію і привертати до неї увагу великої аудиторії.

«Я однозначно раджу всім батькам вакцинувати дітей. Краще хворобу попередити, аніж її лікувати. Є основна вакцинація, яка входить у календар щеплень, затверджений МОЗом, а також додаткова, яка не входить до календаря, наприклад проти грипу. СЬогодні на Дніпропетровщині є вакцини від десяти хвороб, у сумі доз - більше мільйона, їх вистачить на усіх бажаючих», - зазначила експерт.

Охочі щепитися насамперед мають звернутися до сімейного лікаря, дітей повинен оглянути педіатр. Лікар повинен виміряти температуру, з’ясувати, чи немає протипоказань для введення вакцини, чи немає респіраторних проявів, зважити на інші застереження.

«Перед здійсненням вакцинації дитини лікар повинен ретельно оглянути її медичну картку, провести загальний огляд. Лікар також має надати вам форму інформованої згоди і оцінки стану дитини для проведення вакцинації. Лише після всіх вищезазначених дій ви можете прийняти зважене рішення щодо здійснення щеплення дитині. Вакцинація не робиться дитині, в якої є високий ризик розвитку ускладнень, чи при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. Важливо пам’ятати, що наявність протипоказань ще не означає, що у разі проведення щеплення виникне ускладнення», - розповіла Шмалько.

Оскільки вакцина складається з діючої речовини — очищених інактивованих вірусів грипу і допоміжних речовин, то варто зважати на чутливість до кожного складника препарату. При вакцинації сучасними вакцинами протипоказання вкрай обмежені: алергія до компонентів вакцини, наприклад, до білка курячих яєць, захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...