App Store Google Play

Український патріот не може стати громадянином: бюрократія проти здорового глузду

23.11.2016 11:40
Український патріот не може стати громадянином: бюрократія проти здорового глузду

Український патріот, громадянин Росії, який живе й працює в Україні близько десяти років, доброволець, волонтер Максим Гошовський вже кілька років прагне стати повноправним українцем, втім держава зволікає з наданням хлопцеві громадянства.

Вся справа – в бюрократії: щоб отримати українське громадянство, він має поновити посвідку на постійне проживання, а для цього - надати закордонний паспорт громадянина РФ, який в Максима закінчився й не був потрібен. А щоб його отримати - треба їхати до російського Нижньовартівська, куди без паспорта не дістанешся. А якби він і був, то на кордоні Максима б заарештували й посадили до в'язниці на 8-15 років, адже за участь у Революції Гідності, за те що вивозив тіла загиблих з-під Іловайська, був волонтером, на нього відкрито кримінальну справу.

«Хоча навіть якби і справи кримінальної не було, то все одно не можу і не хочу повертатися туди», - розповідає Максим.

Тепер він нелегал і в Україні. Але нелегал без паспорта і з посвідкою, термін дії якої сплив, має ідентифікаційний номер, прописку, і з ними вільно працював заступником директора комунального підприємства в Дніпрі. Там Максим опікувався стерилізацією бездомних тварин і є зоозахисником вже вісім років.

«На концерті Ореста Лютого в Дніпрі я прилюдно відмовився від громадянства РФ, порвавши свій паспорт, після чого написав лист про те, що не бажаю бути громадянином тієї країни, правда не знаю, дійшов він... але і тут виявляється є підводні камені: якщо я буду громадянином без громадянства, то подаючи документи на громадянство України, я повинен надати довідку про те, що я вийшов з громадянства Росії, а взяти я її можу, знову ж, тільки в Росії», - розводить руками Гошовський.

Втомлений цим замкненим колом хлопець після трьох років поневірянь по чиновницьких кабінетах звернувся до друзів у соцмережі з проханням підказати алгоритм дій, допомогти порадою, щоб справа нарешті зрушила з мертвої точки. Наразі ані активна позиція Максима, ані втручання нардепів не дають результату, тож друзі Максима сподіваються, що наданий цій справі розголос змусить "сліпих" і "глухих" чиновників почути людину, яка прагне стати українцем не лише в серці, але й по документах. Оптимісти сподіваються, що історія Максима дійде і до Президента, який має право власним рішенням надати патріоту громадянство.

«У мене є мрія і я хочу, щоб вона здійснилась! Це не гроші не машини, не квартири і інше – я хочу стати повноправним українцем… Прапор завжди зі мною, так само і гімн, справа за малим – за документом, який значить для мене багато!»,  - говорить хлопець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...