App Store Google Play

Рада дозволила українцям достроково погашати позики та заборонила рекламування кредитів під 0%

22.11.2016 15:40
Рада дозволила українцям достроково погашати позики та заборонила рекламування кредитів під 0%

Українці матимуть право достроково погашати споживчі кредити та не переплачувати банкам. Водночас невдовзі має зникнути реклама, яка вихваляє кредити під 0% та видачу кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника. Про особливості нового закону розповів, президент асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимир Косюга на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li.

Зазначимо, 15 листопада Верховна Рада України ухвалила закон «Про споживче кредитування», зареєстрований як проект під номером 2455. Закон визначає загальні правові та організаційні засади споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів у цій сфері.

Раніше банки за рахунок грошей, принесених позичальником, гасили спочатку штрафи, а потім відсотки і тіло кредиту. Тепер же в першу чергу буде гаситися прострочена заборгованість, з суми, що залишилася буде покриватися сам кредит, і лише в останню чергу стануть сплачуватися нараховані штрафи.

"За замовчуванням банки зазвичай прописували спочатку покриття штрафних санкцій, потім відсотків і далі тіла кредиту. Новим же законом у банків просто забрали поле для маневру", - зазначив Володимир Косюга.

Також кредиторам заборонили розповідати людям про псевдодешеві кредити. Тепер не можна рекламувати кредити з нульовими процентними ставками.

"Фінансисти зобов'язані повідомити про вартість позик з усіма деталями: від процентної ставки до всіх супутніх при кредитуванні послуг. Також вони повинні повідомляти клієнтам орієнтовну суму позики", - зазначив експерт.

Позичальник зможе достроково повернути кредит і не сплачувати захмарні відсотки: "Споживач у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов'язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом. Споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів", - розповів фахівець.

Дія закону буде поширюватися на всі споживчі кредити, тобто на кредити для особистих цілей, сімейних потреб та не охоплюватиме кредити для підприємницьких цілей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...