App Store Google Play

Лікарі та вчителі три роки відпрацьовуватимуть в селах за спеціальністю: коментарі дніпровського експерта

22.11.2016 13:40
Лікарі та вчителі три роки відпрацьовуватимуть в селах за спеціальністю: коментарі дніпровського експерта

Сьогодні, 22 листопада, на прес-конференції в медіацентрі «Дніпро-Мост» адвокат Андрій Верба коментував зміни до Закону України. Тепер вчителі та медики, які здобули освіту за державні кошти, будуть три роки відпрацьовувати в селах за спеціальністю. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«6 жовтня Верховна Рада України прийняла зміни до закону «Про вищу освіту» 236 голосами народних депутатів, які вже підписав Петро Порошенко. Насамперед вони стосуються майбутніх вчителів і медичних працівників», - повідомив Андрій Верба.

Відповідно до цих змін, абітурієнтам пропонуватимуть безкоштовне навчання у ВНЗ, однак після дипломування студенти будуть зобов’язані відпрацювати три роки в селі за спеціальністю. Окрім того, проживання, опалення та електроенергію (у межах установлених норм) ці три роки сплачуватиме також держава.

Експерт зауважив, що вільного помешкання у сільради чи райради може не бути. Тоді молоді спеціалісти мають право судитися з державою.

За Законом контрактникам гарантується позачергове право на вступ до педагогічних та медичних освітянських закладів. Проте інші випускники університетів будуть вільними у виборі місця роботи (за винятком випадків, передбачених цим законом).

 «Це означає, що виші знімають із себе відповідальність працевлаштування таких студентів. Хоча їм  надаватимуть інформацію про наявність вакансій у складі юридичних осіб будь-якої форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування. Подібну ситуацію ми  спостерігали в радянські часи: якщо людина, провчившись за бюджетні кошти, уникала поїздки в село, її могли змусити туди поїхати через прокуратуру», - додав експерт.

Нагадаємо, цьогоріч Міністерство освіти вже затвердило перелік ЗНО, збільшивши свободу вибору випускника.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...