App Store Google Play

У ДніпроОДА найвідоміший український письменник презентує перший безвізовий роман в Україні

21.11.2016 19:00
У ДніпроОДА найвідоміший український письменник презентує перший безвізовий роман в Україні

Його твори – у топ-десятці бестселерів Європи, їх перекладено 36 мовами світу. Український письменник Андрій Курков презентує у ДніпроОДА перший безвізовий роман в Україні «Шенгенська історія». Аби почати читати книгу, закордонний паспорт не знадобиться, жартує автор. Вхід вільний.

«ДніпроОДА продовжує руйнувати стереотипи. У державній установі проходять не тільки офіційні брифінги, наради та засідання. Традиційними стали й неформатні зустрічі. У нас в гостях уже побували понад десяти журналістів, письменників, блогерів сучасності. Зали-тисячники збирали російський сатирик Андрій Орлов та український артист Олексій Горбунов. Цієї суботи завітає відомий військовий фоторепортер, а на початку грудня – презентація першого безвізового роману в Україні. Вхід вільний», – розказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

Жителі Дніпропетровщини отримають нагоду почитати перший безвізовий роман в Україні «Шенгенська історія». Автор книги – Андрій Курков – найвідоміший у світі сучасний український письменник. Щоб написати «Шенгенську історію», він 30 років їздив до Англії, 25 – до Франції, 12 – до Литви.

Писати свій роман автор почав ще в 2012 році. Потім була перерва, а після знову взявся за перо. Загалом, на книгу пішло чотири роки. Присвятив її литовцям, які завжди підтримували українців у боротьбі за незалежність.

«Це мій перший роман без України та українців. Він про молодих литовців які, зрадівши «безвізу», вирушили шукати щастя в Західній Європі. Це роман про те, що відбувається з маленькою нацією, коли піднімаються шлагбауми і можна спокійно перетнути кордон», – розказує автор.

Роман починається 21 грудня 2007 року. Тоді Литва приєдналася до Шенгенського простору. Опівночі три молоді пари, які потоваришували на рок-фестивалі, планують переїзд: одна – до Лондона, інша – до Парижа, а третя – до Італії.

«Литовці чекали майже 10 років скасування кордонів з ЄС. Коли шлагбаум було піднято, першим перейшов рубіж литовець Кукутіс. Цього персонажа придумав не я, а литовський народ. Це прізвисько «вічного литовця», який хоче всіх спасти, але вічно не встигає. Із Кукутісом трапляється чимало різних пригод. Яких – читайте у книзі», – інтригує Андрій Курков.

Обсяг «Шенгенської історії» – понад 700 сторінок. У ній – чотири сюжетних лінії, близько 120 розділів. Частину книги Андрій Курков написав у Львові. Поки що роман російськомовний, переклад українською вийде навесні 2017-го.

У ДніпроОДА можна буде поспілкуватися з автором, взяти у нього автограф та придбати унікальний роман. Для всіх гостей, як завжди, – чай, кава, печиво. Вхід вільний.
«Чекаю на побачення із Дніпропетровщиною з нетерпінням. Сподіваюся, місто на Дніпрі зустріне мене хрустким морозом та скрипучим снігом. У мене тут живе багато друзів, прогуляюся Набережною», – посміхається Андрій Курков.

Андрій Курков – журналіст, автор понад двох десятків книг, кіносценарист. Його твори перекладені 36 мовами, у тому числі – англійською, німецькою, французькою, іспанською, голландською, турецькою та ін. За його сценаріями знято понад 20 документальних і художніх фільмів. Він один із письменників пострадянського часу, чиї твори потрапили до ТОП-10 європейських бестселерів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...