App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про наслідки безконтрольного прийому антибіотиків: висновки невтішні

21.11.2016 15:20
У Дніпрі розповіли про наслідки безконтрольного прийому антибіотиків: висновки невтішні

Безконтрольний і невиправданий прийом антибіотиків призводить до того, що вони перестаються діяти, про це на прес-конференції у медіа-центра «Мост-Дніпро» розповіла доцент ДУ «Дніпропетровської медичної академії МОЗ України» Коваленко Олена, повідомляє Дніпроград з місця подій.

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, в рамках реалізації  глобальної компанії "Антибіотики: використовуйте обережно!" у Дніпрі проводиться тиждень правильно застосування антибіотиків.

Така акція спрямована на підвищення обізнаності про проблему стійкості до антибіотиків, покращення розуміння та пропаганду їх правильного використання. Вже сьогодні лікарі побоюються, що через надмірне неконтрольоване використання антибіотиків, стійкість до препарату виросте до такого небезпечного рівня,  що в нас не буде ліків, які можуть вбивати навіть банальні інфекції.

“Мікроорганізми теж мають засоби захисту і одним із таких засобів є специфічні речовини, які мають здатність блокувати дію антибіотиків. Адже, що таке антибіотики: це — "анти“ і "біо“, тобто антижиття мікроорганізму. А один із законів збереження життя — це фундаментальний механізм збереження життя. Наприклад, якщо намагатися вбити організм — він буде пручатися. Тому, дійсно, безконтрольне застосування антибіотиків може привести до того, що чутливість до них буде зменшена через декілька десятків років”, - розповіла фахівець.

За словами лікаря, проблема полягає саме в самостійному призначенні та вживанні антибіотиків.

«Біда не тоді, коли лікар виписав антибіотики. Адже він зробив це свідомо, визначив дозування, правильний антибіотик і термін його вживання. Біда, коли при кожній банальній вірусній інфекції біжить в аптеку, купує антибіотики за порадою фармацевта чи колег на роботі. Люди вживають антибіотики неконтрольовано, неправильними дозами і не ті види антибіотиків та неправильними термінами» - розповіла Олена Коваленко.

Лікар наголошує, антибіотики використовуються для лікування лише бактеріальних інфекцій, і тільки у разі їх призначення дипломованими фахівцями охорони здоров’я. В жодному разі не можна передавати антибіотики іншим людям або зберігати їх, якщо ви не довели до кінця курс лікування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...