App Store Google Play

Як живеться вихованцям у дитячому будинку сімейного типу

19.11.2016 21:00
Як живеться вихованцям у дитячому будинку сімейного типу

Сімейний затишок, тепло та любов – таку атмосферу намагаються створити у дитячих будинках сімейного типу. На Дніпропетровщині їх понад 150. У них виховуються більше 1000 хлопчиків та дівчаток. У родині Баранових з Олександрівки на вихованні дев’ятеро дітей, ще стільки ж уже вирушили в доросле життя. Про це передає Дніпроград із посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

У Майї та Аркадія Баранових із села Олександрівка родина велика. Вже вісім років поспіль у них – дитячий будинок сімейного типу.

«У нас двоє власних дітей. Та ми весь час мріяли про велику родину. Порадилися – і вирішили створити дитячий будинок сімейного типу. Було це вісім років тому. Спочатку взяли одного хлопчика. Потім – дівчинку з її подружкою. Так і пішло. Тепер наш будинок схожий на мурашник, тут постійно сміх та галас. Діти називають нас мамою й татом. Це неперевершені відчуття», – розказала Майя Баранова.

Жартома її називають директором будинку. Вона ж вважає себе просто мамою. Сьогодні в сім’ї на вихованні дев’ятеро дітей. Ще стільки ж уже вирушили в доросле життя.

До будинку сімейного типу завітав заступник голови Дніпропетровської ОДА Каміль Примаков. «Я щиро вражений. Тут виховується дев’ятеро дітей. Велика вдячність батькам, які не бояться розширювати свою родину. Сьогодні система інтернатів неактуальна. ДніпроОДА сприятиме створенню будинків сімейного типу. За ними майбутнє», – зазначив він.

Цьогоріч родина прийняла трьох підлітків. Один з них – 15-річний Олексій. «Мені тут подобається. Живемо за певними правилами. Маємо графік чергування: хтось чергує на першому поверсі, хтось – на другому. Прибираємо, накриваємо стіл, миємо посуд. Люблю тхеквондо та футбол, займаюся волейболом. Ще ходжу на рибалку, коли немає вітру. Мріяв стати поваром, архітектором, менеджером і навіть бухгалтером. Зараз поки що не визначився», – каже хлопець.

Будинок двоповерховий, у ньому 9 кімнат.  Для занять спортом є міні-спортзал. Батьки зізнаються, що здійснили для своїх дітей те, чого не мали у своєму дитинстві. Хлопці живуть в одній кімнаті, а дівчата – в іншій.

13-річна Оленка полюбляє музику, танці та співи. 14-річний Юрко мріє стати біологом. Олексій любить готувати, а Ярослав – рибалити. Віку батьки бачать медиком. 18-річна Ганна вчиться на виховательку дитячого садка, її сестра Маша – майбутній ветеринар. Один Сашко буде зварювальником, а другий – укладатиме плитку.

Родина Баранових уже готується до новорічних свят. Діти кажуть, що в них є традиція ставити ялинку, готувати театральну виставу, запалювати свічки та ласувати великим тортом.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім'я, яку можуть створити за бажанням подружжя або неодружена людина. Перш ніж взяти дітей під опіку, батьки-вихователі проходять навчальний курс. В одному будинку мають виховуватися не менше п’яти дітей.

Перш ніж створити дитячий будинок сімейного типу, батьки-вихователі мають запитати дозволу у влади. Вихованці проживають у будинку сімейного типу до 23-річного віку. Дітей можна всиновити. Першочергове право мають батьки-вихователі.

«На Дніпропетровщині 151 дитячий будинок сімейного типу і 386 прийомних сімей. У них виховується понад 1700 дітей. Це найбільше в Україні. Ми й надалі будемо розвивати сімейні форми виховання», – зазначив начальник служби у справах дітей Дніпропетровської ОДА Віктор Візир.

На Дніпропетровщині близько 9 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Майже всі вони – під опікою, у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...