App Store Google Play

Необхідно пришвидшити перехід українських підприємств на європейські технічні стандарти, - Дубінін

18.11.2016 10:40
Необхідно пришвидшити перехід українських підприємств на європейські технічні стандарти, - Дубінін

Перехід українських промислових підприємств на європейські технічні стандарти дозволить розширити товарні ринки для вітчизняних виробників. Однак деякі чиновники та представники великого бізнесу гальмують цей процес, сподіваючись на повернення України в політичну та економічну орбіту Росії. Про це заявив народний депутат з УКРОПу Олександр Дубінін під час круглого столу «Вигоди і проблеми української економіки при переході на європейські технічні стандарти», який відбувся 17 листопада в інформаційній агенції УНІАН. Про це передає Дніпроград із посиланням на прес-службу "Укроп".

«Значна частина, зокрема, машинобудівного бізнесу, була орієнтована на Росію, і представники цієї галузі досі мріють і вірять, що все відновиться, і вони знову постачатимуть свою продукцію до Росії, де діють старі стандарти. Тож їм не доведеться витрачати кошти, щоб перейти на європейські», – заявив Олександр Дубінін. 

Серед інших причин того, що не всі українські підприємства працюють за європейськими регламентами, депутат назвав політичну нестабільність у державі та відсутність єдиної стратегії уряду, незалежно від того, хто його очолює. Крім того, адміністрування нових стандартів потребуватиме значно меншої кількості чиновників: у Литві цим займаються всього 17 осіб. «Після того, як будуть ухвалені всі регламенти, необхідно буде провести реорганізацію структур, що стежать за дотриманням стандартів з екології, харчової, технічної безпеки тощо, і деякі  чиновники можуть просто втратити роботу. Тому вони тягнуть час», – вважає нардеп. 

Щоб активізувати процес, Кабмін спільно з комітетом Верховної Ради з питань промислової  політики та підприємництва  має розробити план реалізації програми з переходу на європейські стандарти, визначивши пріоритетні стандарти, конкретні терміни та відповідальних осіб, переконаний нардеп. «Уряд самоусунувся від вирішення проблеми. Головний показник бажання уряду перевести країну на європейські стандарти – це державні підприємства. Однією з головних умов укладення трудового контракту з директором підприємства має бути наявність ефективної програми переведення випуску продукції на європейські стандарти», – наголосив Олександр Дубінін.

Політик також закликав уряд спільно з народними депутатами вийти з ініціативами щодо безкоштовної передачі стандартів малим та середнім підприємств та запровадження нульової ставки ввізного мита для обладнання, яке дозволить виготовляти продукцію, що відповідає європейським вимогам якості. За його словами, в іншому разі процес переходу може затягнутися на кілька років. 

Олександр Дубінін також зазначив, що українці матимуть значні переваги від переходу українських виробників на європейські регламенти, адже завдяки цьому вони отримають досить широкий асортимент якісної та безпечної продукції. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...