App Store Google Play

Річка Дніпро під загрозою: вчені просять політиків про допомогу

17.11.2016 13:20
Річка Дніпро під загрозою: вчені просять політиків про допомогу

Сьогодні, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li про відкриті листи українській владі з приводу схвалення програми уряду про розвиток гідроенергетики до 2026 року розповів директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Проблеми забруднення річки Дніпро повинні хвилювати як владу, так і громадян України. Зауважу, що 30% людей користуються водою безпосередньо з цієї річки, а 70% із її водозбірної площі», - заявив Аркадій Шапар.

В Міжнародний день Дніпра, який відбувся влітку 2016 року вчені провели круглий стіл та написали звернення до ВРУ, Кабміну, НАН України та Президента з проханням припинити замовчування проблем і не допустити остаточного знищення найважливішого компоненту унікального природного середовища України – її системи річок.

«Безвідповідальне і недбале ставлення до цієї проблеми дискредитує Україну в очах світової спільноти. Яскравим прикладом є повний провал "Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води" (прийнята постановою Верховної Ради України від 27.02.1997 р. № 123/97-ВР) і продовження її без суттєвих змін до 2021 року (Закон України "Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року", прийнятий Верховною Радою України 24.05.2012 р. № 4836-VI)», - йдеться у листі.

Академік наголосив, що на 700 тис. га плодючих земель вимерло багато екосистем, через те, що побудували шість величезних водосховищ на рівнинній річці. Наслідками такого кроку також є: втрата біорізноманіття, трансформація річкових екосистем у бік переважного розвитку агресивних вселенців; підйом рівня ґрунтових вод, порушення підземного стоку, гідрологічного балансу та підтоплення територій; «цвітіння» води через розвиток синьо-зелених водоростей.

«Ми звернулися до гаранта Конституції України, аби припинити це абсурдне знищення річки. Знаємо, що найближчим часом планують побудувати ще два водосховища. Цього не можна допустити, адже такі дії можуть призвести до невідворотних наслідків на Дніпрі. Вважаємо за необхідне призупинити дію "Програми розвитку гідроенергетики України до 2026 року",  провести її публічні обговорення, виконати екологічні оцінки відповідно до чинного законодавства України, накласти мораторій на нове будівництво гідротехнічних споруд на рівнинних річках країни, та, найголовніше, розглянути можливість поступового дезрегулювання дніпровського каскаду водосховищ», - підкреслив член-кореспондент НАН України.

Тож 38 фахівців працювали над зверненням до українських політиків. Ученні сподіваються, що цього разу їх не тільки послухають, а ще й почують.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...