App Store Google Play

Голова Громради при ДФС боїться ЗМІ і саботує процес підготовки до установчих зборів

16.11.2016 19:00
Голова Громради при ДФС боїться ЗМІ і саботує процес підготовки до установчих зборів

Обрання нової громадської ради при ДФС опинилось під загрозою через саботаж з боку голови ініціативної групи з проведення установчих зборів Володимира Дона.

Процес затвердження переліку учасників установчих зборів під час чергового засідання ініціативної групи було зірвано. Спершу засідання залишив головуючий Володимир Дон, у такий спосіб висловивши свою незгоду з веденням відеофіксації з боку журналіста Дніпрограду - посадовець прагнув взагалі заборонити фіксацію процесу з боку журналістів, а згодом під приводом "невідкладних справ" ретирувались і інші члени-представники старого, "кишенькового" складу Громадської ради. Таким чином, питання участі в установчих зборах рекордної кількості бажаючих представників громадськості - 66 претендентів - залишилось непроголосованим.

Раніше прибічники очільника старого складу Громадської ради Володимира Дона намагались не допустити до участі у зборах ЗМІ, а також цілу низку громадських об'єднань за самовільно встановленими критеріями - членами громадської ради, нібито, можуть бути лише "профільні",  пов'язані з фіскальною системою ГО; згодом без жодних повноважень на те взялися оцінювати правомірність делегування учасниками представників.

Але найгостріша суперечка розгорнулась навколо кількісного складу майбутньої Громадської ради: аби не допустити до участі "свіжу кров", діючий орган навіть передчасно, більше ніж за місяць до обрання нового складу, склав свої повноваження, проігнорувавши пропозицію збільшити кількість членів майбутньої ради з нинішніх 25 до дозволених законодавством 35. Таким чином, Дон прагне зберегти "кишеньковий", керований ним склад ради і вчергове її очолити.

Наразі в роботі ініціативної групи оголошено перерву, у п'ятницю опівдні учасники здійснять чергову спробу довести справу організації установчих зборів до логічного завершення. Збори заплановано на 29 листопада.

Чи візьме участь у засіданні сором'язливий голова Володимир Дон, і як він планує обиратись на новий термін, маючи фобію перед камерами ЗМІ, залишається інтригою. Принаймні, журналісти Дніпрограду планують і надалі проводити відеозйомку засідання.

Нагадаємо, що виконуюча обов'язки голови обласної ДФС Оксана Томчук заявляла, що воліла б, аби до цього органу увійшло максимально широке коло організацій. При цьому вона підкреслила, що її не цікавить «кишенькова громадськість», а цікавлять реальні представники реальних організацій, які мають бажання, час, натхнення для того, щоб співпрацювати з ДФС.

«Хочеться орган, який здатен працювати і який здатен створювати нам у тому числі і проблеми. Тобто представляти альтернативну думку», - наголосила Томчук.

Громадська рада  є головним консультативно-дорадчим органом при ДФС. Основними її завданнями є сприяння реформуванню ГУ ДФС області відповідно до світових вимог і стандартів, створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю ГУ ДФС області та його територіальних органів, за процесом очищення влади в ГУ ДФС області та його територіальних органів, сприяння врахуванню ГУ ДФС області громадської думки у процесі діяльності, сприяння поліпшенню якості обслуговування платників податків та налагодження партнерських відносин, а також надання ГУ ДФС області інформації про результати громадських слухань (інших форм відображення громадської думки щодо діяльності ГУ ДФС області).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...