App Store Google Play

Алея Пам'яті буде без фотокарток самих героїв: причина

16.11.2016 13:20
Алея Пам'яті буде без фотокарток самих героїв: причина

Сьогодні, 16 листопада, на прес-конференції у медіа-центра «Днепр Пост» голова Всеукраїнської спілки воїнів АТО Іван Начовний розповів етапи реконструкції та особливості постаментів Алеї Героїв. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Іван Начовий зазначив, що наразі будівельні роботи йдуть повним ходом, і вже залита половина фундаменту алеї.

«Ми поділили роботу на два етапи, перший – фундамент, маємо зробити до сильних морозів та снігу, аби все було якісно і грамотно зроблено. Підрядна команда, в свою чергу, обіцяє, що протягом найближчого часу встигнуть залити весь фундамент», - розповів Начовий.

Та головна проблема, яка заважає повній реалізації проекту  - нестача фінансування, існує і досі.

«В жовтні ми оголошували збір коштів, адже реконструкція відбувається не за рахунок держбюджету, а за допомогою волонтерів, меценатів та небайдужих дніпрян. Кошторис проекту не змінився – 5 млн. грн. Зараз назбирали вже дві третіх коштів від зазначеної суми. Дякуємо усім, хто тим чи іншим чином долучається до проекту», - повідомив Начовий.

На минулих обговореннях щодо дедлайну проекту, організатори обіцяли завершити його до кінця поточного року. Та сьогодні мова про це вже не йдеться, адже за мету реконструктори поставили не швидкість, а якість.

«Це технології і особливості будівництва та укладки матеріалу, таку роботу в мороз робити – лише витрачати кошти на вітер. Якщо вже зараз листопад  холодний, то, скоріш за все, і зимові місяці будуть люті, тоді доведеться чекати весни. Та якщо зима буде теплою і помірною, то, звичайно, будівництво алеї ніхто відкладати не буде», - зазначив Начовий.

Щодо фотокарток та коротких історій на плитах пам’яті, то їх не буде, на стелах розмістяться лише списки прізвищ. Експерти аргументують це тим, що якщо встановлювати фотографії до кожного імені, то розмір плити збільшиться, і тоді замість трьох плит, з 30 прізвищами, стоятимуть 20, а то й 30 монументів, та й вірогідність помилитися в описі подвигів того чи іншого бійця збільшиться.

«Всі плити будуть зроблені зі скла, це технічно важко викарбувати обличчя людини на склі, та й зовнішні фактори – сонце, спека або дощ можуть зіпсувати портрет, і він буде виглядати неестетично, плиту доведеться демонтувати і міняти, це зовсім не практично. Та кошторис проекту зміниться - втричі дорожче. Дніпровці пам’ятають про кожного, хто пожертвував своїм здоров’ям та життям заради миру в країні, адже зараз активно встановлюють дошки пам’яті на школах та будинках, де є зображення і коротенька біографія воїна», - підкреслив заступник голови Всеукраїнського союзу воїнів АТО Андрій Макаров.

Фахівці зазначили, що до реконструкції алеї долучилися демобілізовані бійці АТО.

«Я сам зустрів деяких своїх знайомих АТОшників, та приємно. Хлопці навіть вдома показують свою мужність, небайдужість та душевність»,  - зазначив Начовий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...