App Store Google Play

Хворі на діабет бояться, що їх кинуть напризволяще

15.11.2016 16:40
Хворі на діабет бояться, що їх кинуть напризволяще

Сьогодні, 15 жовтня, на прес-конференції  в медіа-центра "Мост-Дніпро" голова "Регіональної асоціації пацієнтів" Лариса Бабич розповіла, що люди хворі на діабет можуть лишитися без інсулінів та пігулок, адже остання національна програма з діабету закінчилася ще в 2013 році. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Лариса Бабич розповіла, що діабет вважається важким хронічним захворюванням, і аби підтримувати організм з такою хворобою щодня необхідно витрачати немалі кошти.

"Це дуже затратна хвороба. За своєю тенденцією розвитку вона стоїть поруч зі СПІДом та туберкульозом. Хворий має чітко до кінця життя дотримуватися певних норм: стежити за харчуванням, знати коли і як вимірювати рівень цукру в крові, які дози інсуліну вводити і скільки ін’єкцій має бути на день, як правильно їх робити", - розповіла Бабич.

За словами фахівця, на сьогодні в Україні були виконані 2 національні програми по цукровому діабету, остання з яких закінчилася в 2013 році.

"Інсулін на 100% купувався за рахунок держбюджету. Зараз програми немає, а Кабмін взагалі припинив підготовку нових цільових програм, які фінансуються за рахунок держбюджету. Тобто, всі закупівлі проводитимуться в рамках якихось заходів. Пацієнти бояться, що через це можуть залишитися без інсулінів і таблеток", - розповіла експерт.

Тож нещодавно, 11 листопада, відбулося засідання представників української та міжнародної федерацій діабету, на якій було прийнято звернення до влади України щодо необхідності прийняття цільової національної програми по цукровому діабету.

"Зараз Урядом розглядається програма по реімбурсації фармацевтичних препаратів. Передбачається, що з держбюджету будуть компенсувати кошти на придбання пігулок, а потім і інсулінів", - розповіла директор асоціації пацієнтів.

Але не все так просто, адже аби прийняти програму по реімбурсації потрібен електронний держреєстр пацієнтів, якого на сьогодні в країні немає.

В свою чергу, головний позаштатний спеціаліст з ендокринології ДЗО ОДА Катерина Маляр наголосила, що для Дніпропетровщини це важливе і серйозне питання, адже саме наш регіон займає перше місце по кількість людей з ендокринними патологіями і по кількість хворих на цукровий діабет.

"Станом на 1 січня 2016 року року в області на обліку у ендокринологів складалося 103 тис. пацієнтів, більше 19,5 тис. осіб постійно потребують інсуліни", - зазначила спеціаліст.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...