В рамках програми з ревіталізації громадських просторів громадська організація “Творче місто” створила розпис на стінах Центральної державної науково-технічної бібліотеки гірничо-металургійного комплексу України (вулиця Володимира Вернадського, 23). Вибір цього місця був не випадковий, адже Дніпро є центром, де зосереджено основне металургійне та гірничо-збагачувальне виробництво в Україні, “містом космосу та сталі”, а сама бібліотека є найбільшою спеціалізованою бібліотекою України. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ArtMisto.
Ескіз до розпису був розроблений дніпровським архітектором Олексієм Козолупом у співавторстві з Марією Козолуп. Задум картини полягає у поєднанні мистецтва та нестримної динаміки індустріальної епохи. Ця епоха дала світові чимало видатних художників, що не тільки збагатили світову культуру, але й започаткували нові напрями в мистецтві. Зокрема Василь Кандінський, батько абстракціонізму та відомий модерніст, чиї роботи слугували натхненням при створенні розпису.
Картина-диптих, що займає дві стіни читального залу бібліотеки, сповнена енергії та символізує собою нестримність прогресу. В основі картини лежать образи початку ХХ сторіччя — золотих років індустріаліалізації. Відтак мурал створює певну атмосферу та підкреслює унікальність місця.
Над проектом працювали: Олексій Козолуп, Марія Козолуп, Петро Козолуп, Лідія Ульянова, Олена Шульга, Володимир Недогода.
Натхненням для ГО «Творче місто» стало провадження для бібліотеки проекту - «Третє місце». Тепер це та локація, де людині хочеться бути, аби просто зустрічатися, попрацювати, подумати, написати.
Автор: Ліна ПАНЧЕНКО