App Store Google Play

У Сурсько-Михайлівці пройшов етнофестиваль: як це було

14.11.2016 14:20
У Сурсько-Михайлівці пройшов етнофестиваль: як це було

Сурсько-Михайлівка співала, танцювала й пригощала українськими стравами. У селі пройшов етнографічний фестиваль «Духовна скарбниця козацького роду». На свято зібрався увесь Солонянський район. З привітаннями та подарунками завітала і Дніпропетровська ОДА.

«Таке козацьке свято проводимо щорічно. Виступають козаки, самодіяльні колективи, на виставці-ярмарку жителі представляють свої поробки, накривають столи достатку. Усі сусіди приїздять до нас на свято», – розповідає сільський голова Сурсько-Михайлівки Володимир Сокор.

Ансамбль «Лелечанка» подолав понад 50 кілометрів, аби приїхати на свято. Пісенний колектив із Березнуватівки завітав на гостину не з пустими руками.

«Привезли українські страви. Готували всі вісім господинь, які в нашому колективі – щоб людей почастувати. Тут у нас пиріжки з грушами, голубці, помідори, фрукти, сальце, ковбаса, гарбузова каша, пампушки з часником, коровай. Пригощайтеся!» – запрошує солістка гурту Ірина Хан.

Сурсько-Михайлівка співала, танцювала й пригощала українськими стравами. У селі пройшов етнографічний фестиваль «Духовна скарбниця козацького роду». На свято зібрався увесь Солонянський район. З привітаннями та подарунками завітала і Дніпропетровська ОДА.

Творчий колектив «Струмочок» із села Тритузне також привіз на свято чимало гостинців.

«Півсела і пекло, і варило, і жарило, – розказує директор місцевого будинку культури Тетяна Кравченко. – Ще й заспіваємо «Лугом іду, коня веду».

Жителька Сурсько-Михайлівки Ольга Денисенко досліджує історію села. Каже, аби знали нащадки.

«Наше село дуже гарне і старе. Його заснував козак Микита Корж. Він дозволяв приїздити сюди людям, які втікали від панів. Мої батько та мати народилися тут, пережили голодовку. Передаємо з покоління в покоління бабусин рушник – йому більше ста років, на лляній тканині. Я й діти теж вишиваємо – то закладено в наших генах».

«Приємно, що люди пам’ятають свою історію. Тут витоки козаччини. Команда Валентина Резніченка йде до людей. Ми будуємо дороги, ремонтуємо школи, дитячі садки, лікарні. Бачимо, що Сурсько-Михайлівка – заможне село, люди тут вміють працювати, земля родюча. Із сусідніми селами воно може створити ефективну об’єднану громаду. Процес децентралізації піде на користь. Село має велике майбутнє», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...