App Store Google Play

42% українців за дострокові вибори

14.11.2016 19:30
42% українців за дострокові вибори

Питання дострокових виборів є одним з найгостріших на сьогодні, адже останні події в нашій Державі принесли політичне сум'яття та занепокоєння серед українців. Кількість прихильників і противників проведення дострокових парламентських виборів в Україні приблизно однакова, як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", -  42% респондентів заявили про підтримку проведення дострокових виборів до Верховної Ради.

Тож чи відбудуться позачергові вибори в України дослідила Всеукраїнська незалежна соціологічна компанія "Оперативна соціологія", передає Дніпроград.

Експерти компанії навели низку аргументів як за, так і проти перевиборів:

Перевиборам бути

1. Парламентська більшість не є сталою одиницею. Питання бюджету на 2017 рік розколе коаліцію остаточно. Парламент сьогодні — неефективний державний орган, і це показують постійні переголосування й відсутність нардепів на сесіях ВРУ.
2. Партії з опозиційною риторикою, як-от „Батьківщина“ та ОБ, набирають обертів і можуть „розхитати“ політичну стабільність, особливо в післязимовий період.
3. Зацікавлені у виборах нові й радикально спрямовані партії — „Азов“, „За життя“, „Хвиля“. Їх підтримка населенням зростає, і коли вона дійде до максимуму, ці сили матимуть шанс — зараз або ніколи. Вони також можуть стати каталізатором напруги.
4. З іншого боку, якщо президент не виконає своїх зобов’язань перед суспільством, він віддасть ВРУ на поталу як головного винуватця своєї неспроможності.
5. Так, е-декларації позначились на зниженні довіри населення до провладних партій.
6. Підвищення тарифів, ріст цін, зниження доходів і, як наслідок, рівня життя призводять до невдоволення населення, збільшення протестних настроїв.
7. Якщо підвищення зарплатні відбудеться, воно спричинить погіршення економічної ситуації, адже зросте й усе інше: комунальні платежі, ціни на паливо тощо.
 
Перевиборам не бути
 
1. Як стверджують експерти, уряд В. Гройсмана добре виконує свої функціональні обов’язки, і навіть більше.
2. Найбільша кількість народних депутатів у ВРУ представлена членами партій БПП і „Народний фронт“. Тому зараз їм „не вигідні“ перевибори — через стрімке падіння їхнього рейтингу знижується шанс потрапити до нового парламенту, тим більше в такому складі.
3. Коаліція в ключових питаннях працює доволі злагоджено й ефективно.
4. Президент буде робити все, щоб упровадити безвізовий режим і реформи, яких вимагає Захід, це допоможе знизити напругу в суспільстві.
5. Започаткування е-декларацій — перший крок до створення чистої та прозорої влади, його наслідком буде збільшення рівня довіри до влади, а отже, й зменшення протестних настроїв.
6. Тарифи могли б підняти людей на Майдан, але через втому від постійних протестів і відсутність реакції політиків цього не станеться.
7. Заяви про підвищення мінімальної зарплатні удвічі дарують сподівання на краще.
8. Проводяться виплати по субсидіях — це врівноважує економічну ситуацію.
 
Експерти зазначають, бути зацікавленим у перевиборах — не означає негайно їх проводити, з багатьма із перерахованих проблем українське суспільство вже знайоме й починає звикати до них. Наявне й розчарування населення у своїй здатності впливати на їх вирішення. До того ж, фахівці не бачать потужного „розгойдування човна“, яке б могло призвести до критичного зростання протестних настроїв.
 
Тому ймовірність дострокових парламентських виборів у найближчі 12 місяців, на думку експертів, зменшилась до 42%, що є найнижчим показником починаючи з січня 2016 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...