App Store Google Play

У Дніпрі відбувся практичний майстер-клас із жестової мови

12.11.2016 15:00

Учора в межах шведсько-українського проекту «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» у Дніпровській центральній міській бібліотеці відбувся практичний майстер-клас із жестової мови. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Громадське ТБ.

«Цей майстер-клас розповідає також, як спілкуватися з людьми, з якими ми спілкуватись не вміємо, але думаємо, що вміємо. Тому що всі ми маємо навчитися жити разом, незважаючи на те, хто ми є за фізичними ознаками», — говорить представниця посольства Швеції в Україні.

За словами організаторів, подібний майстер-клас необхідний, аби люди мали можливість і навички не ніяковіти перед глухими та слабочуючими людьми, а спілкуватися з ними, включаючи глухих у суспільство і навпаки.

«Аби навчитися жестовій мові, потрібно стільки ж часу, скільки й для вивчення іноземної мови, — розповідає викладач жестової мови Ігор Бондаренко. — Це мова складна для вивчення, але за декілька місяців можна навчитися базовому рівню, аби спілкуватися на прості теми».

Дніпрянка Вікторія багато подорожує Європою, через глухоту спілкується жестовою мовою. Розповідає, що за кордоном таким чином порозумітися легше — навіть продавці можуть сказати «Дякую», «Ласкаво просимо» жестовою мовою, в Україні її мало хто знає.

Відвідувачі майстер-класу зазначають: захід цікавий та потрібний, особливо для медиків та поліцейських, адже вони мають знати хоча би основи жестової мови, аби мати змогу допомогти в екстреній ситуації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...