App Store Google Play

На Дніпропетровщині юних журналістів вчили неупередженно висвітлювати конфлікти та події

11.11.2016 16:40
На Дніпропетровщині юних журналістів вчили неупередженно висвітлювати конфлікти та події

Студенти і викладачі факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара взяли участь у семінарі «Стандарти журналістики у висвітленні конфліктів», який проходив у Дніпрі 8-9 листопада. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі ДНУ.

Кореспондентам видань з різних регіонів України та майбутнім журналістам цикл лекцій та численні приклади з ефіру вітчизняних і закордонних телекомпаній представили Президент Академії української преси професор Валерій Іванов, голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий та журналіст, військовий кореспондент «Газети Виборчої», лауреат премії Гран-Пресс «Журналіст року 2014» Пьотр Андрусечко.

Під час лекції були висвітлені, обговорені та навіть зав'язувалися дискусії навколо таких тем як: «Вимоги до матеріалів про збройні конфлікти та громадянські заворушення»; «Уникнення мови ворожнечі»; «Висвітлення реальності. Обмеження юридичні та етичні»; «Журналіст і суспільство. Завдання медіа на війні. Служіння інтересам аудиторії чи держави: реальна чи уявна колізія?»

Семінар проходив у формі спілкування, дискусій та вільного обговорення питань, що стосувалися кожного, хто прагне долучитися до професії журналіста. Також обговорювалися такі терміни як Hate speech та Loyalty journalism.

«У злочинності немає національності чи релігійних поглядів» – червоною стрічкою ця теза проходила через увесь семінар. «Поранених та померлих не маємо права ідентифікувати без їхньої згоди», – сказав Валерій Іванов, доносячи до майбутніх журналістів істинні вимоги до професії військового кореспондента.

Пьотр Андрусечко, польський журналіст, який два роки перебував у зоні військових дій на Донбасі, наприклад, поділився власним поглядом на висвітлення цього конфлікту, навів багато прикладів, а також відповів на питання стосовно професійних стандартів та неоднозначних ситуацій у польських ЗМІ. Не раз він говорив, що жоден сюжет не вартий вашого життя. При цьому констатував і те, що якісний сюжет не вийде, якщо не ризикуватимеш життям. І, як ми побачили, таких дилем багато.

«Демократія сірого кольору. Вона не визнає білого чи чорного. Вона виявляє плями», – такою тезою Володимир Мостовий завершив одну з багатьох дискусій про те, з якої позиції слід висвітлювати теми конфліктів, спірні питання та чи варто журналісту бути патріотом.

Студентка 5 курсу залишилася в захваті від дводенного семінару: «Це було круто! – ділиться вона з нами. – Вже не мотивація викладачів керувала рішенням йти і залишатися, а власний інтерес! Тут крім «дякую» вже нічого і не скажеш! Починаю розуміти, чого хочу».

Головний меседж, який намагалися донести експерти до майбутніх журналістів – це завжди говорити тільки правду та не бути заангажованими. «Ми працюємо не на владу, а на аудиторію», – саме такий висновок зробили присутні разом зі спікерами, обговорюючи питання: чи повинен журналіст зберігати спокій населення, захищати інтереси держави та діючої влади, а також сформовані стереотипи в умовах війни?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...