App Store Google Play

На Дніпропетровщині відкрилася виставка про життєві перемоги особливих людей

11.11.2016 17:40
На Дніпропетровщині відкрилася виставка про життєві перемоги особливих людей

Унікальна фотовиставка шведського митця про людей з особливими можливостями відкрилась на Дніпропетровщині. Вона розповідає історії 18 чоловіків, жінок та дітей із Швеції та України. Ці люди знайшли свій шлях у житті, незважаючи на проблеми зі здоров’ям. Троє героїв виставки – мешканці Дніпропетровщини.

13-річну Лізу Халявченко з Покрова Дніпропетровської області знають далеко за межами України. Ліза - дитина сонця. Незважаючи на свою особливість, юна музикант вже підкорила не один міжнародний конкурс. Вона любить музику та життя. Працює над собою дівчинка щодня.

«Я як всі. Зранку прокидаюся, вмиваюся, вдягаюся. Потім пишу, читаю, математикою займаюся. Після цього займаюся музикою. Це роблю щодня», - розповідає Ліза.

Її історія одна з 18-ти, що презентовані на виставці шведського фотографа «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі». Вона присвячена людям з інвалідністю, які знайшли в собі сили жити далі, розвиватися та долати власні вершини. В основному на фотопортретах шведи. Однак є й 4 українців. Троє з них з Дніпропетровщини.

«Дніпропетровська ОДА вже більше року співпрацює з активістами, що мають особливі потреби. У них активна громадська позиція та сила змінювати цей світ. Разом з ними організовуємо різноманітні заходи, що доводять – всі люби рівні. Влітку важкопоранені бійці АТО стрибали з парашутом, кілька тижнів тому люди з обмеженими можливостями демонстрували свою силу духу на «Іграх героїв». Наразі відкриваємо виставку про особливих людей, що знайшли свій шлях у житті», - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Презентація виставки пройшла у Дніпропетровській облдержадміністрації. Тут за круглим столом зібралися учасники проекту «РівноДоступність», інваліди, лідери громадських організацій. Разом з представниками обласної влади та Посольства Швеції обговорили проблеми, що актуальні для людей з особливими потребами, та можливі шляхи їх вирішення.

«Виставка, яку відкриваємо на Дніпропетровщині, презентує шведських та українських людей, те, як вони знаходять способи жити справжнім життям, - наголосив перший секретар Посольства Швеції в Україні Генріх Нурберг. – Під час круглого столу, що пройде в рамках нашого візиту, та інших зустрічей хочемо зрозуміти, чи є спільні виклики, що постають перед Швецією та Україною, та чи можемо ми знайти спільні шляхи вирішення проблем особливих людей».

Переглянути виставку «РівноДоступність: Жити гідно всупереч долі» та познайомитися з історіями трьох особливих мешканців Дніпропетровщини, одного киянина та 14 шведів можна в Дніпровській центральній міській бібліотеці. Там експозиція працюватиме до 10 грудня. Вхід безкоштовний. Адреса бібліотеки: вул. Воскресенська,23.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...