App Store Google Play

Якими будуть парковки Дніпра в 2017 році

10.11.2016 12:20
Якими будуть парковки Дніпра в 2017 році

На сайті міської ради Дніпра з'явився проект рішення «Про затвердження правил паркування транспортних засобів на території міста Дніпро», з а допомогою якого керівництво міста планує навести порядок у цій сфері, а головне – значно поповнити бюджет міста. Про це передає Дніпроград із посиланням на Zabeba.li.

Виконання рішення покладено на комунальне підприємство «Міськавтопарк». З одного боку, їм потрібно буде залучити бізнес на конкурсних умовах, з іншого боку КП повинне буде створити інспекцію по контролю за паркуванням транспортних засобів. Автори стверджують, що рішення дозволить:

— поліпшити умови дорожнього руху в центрі міста;

— поліпшити культуру паркування авто;

— підвищити дисципліну оплати збору за паркування;

— збільшити надходження до бюджету міста за рахунок збору за місця для паркування.

Розміщення майданчиків для паркування буде здійснювати департамент транспорту та охорони навколишнього природного середовища за погодженням з депутатською комісією з питань транспорту, зв'язку та екології та Головним Управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області.

Крім «Міськавтопарку», запропонувати майданчик під парковку може і будь-яка фізична особа. Для цього достатньо подати заяву в «Міськавтопарк» і прикласти карту з позначеною територією майданчика під паркування. Далі робоча група КП у межах 7 днів обстежує вказану ділянку, щоб дізнатися, чи можна там розмістити парковку, і складає акт обстеження. Потім фізособа або компанія-паркувальник надає департаменту транспорту заяву, карту з позначками майданчика та акт обстеження ділянки. Департамент транспорту, в свою чергу, дає запит у Державний комітет по земельних ресурсах, і якщо ділянка порожня і нікому не належить, то департамент звертається до виконкому міської ради з пропозицією про реєстрацію майданчика, проектом переліку ділянок, відведених під паркування. Ділянку реєструють, а свідоцтво про реєстрацію вручають оператору — «компанії-паркувальнику». На цьому все – з цього моменту можна працювати.

Тепер про те, як повинна виглядати «правильна парковка».

Всім компаніям (крім операторів – «компаній-паркувальників») буде заборонено обладнувати місця для паркування на тротуарах і проїзній частини автодоріг. Заборонено розміщувати майданчики для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш, як 7,5 метра.

Відведені ділянки позначаються синьою смугою і дорожніми знаками на проїзній частині і на бордюрі. Також мусить бути паркомат з розрахунку 1 автомат на 20 місць і обов'язкове обладнання інформаційними знаками про те, які послуги діють на парковці і як ними користуватися. Паркоматами можуть не обладнуватися лише ті парковки, де користувачі платять за послугу в безготівковій формі за спеціальним договором з компанією -паркувальником. Такий договір повинен бути уклаекний терміном не менш, як на місяць.

Також передбачена нова можливість оплати – «мобільне паркування». Тобто оплатити послуги паркування можна через спеціальні картки або через смартфон з інтернетом (втім, яким чином це буде відбуватися – наразі не уточнюється). Крім того, з'явитися можливість купити абонементний талон. Вартість його становитиме:

— 420 гривень на місяць;

— 1134 гривні на квартал;

— 2520 гривень на рік.

Варто зазначити, що такий талон дозволить паркуватиавто не більш, як 2 години на день.

Для таксі на кожній парковці повинно бути відведено щонайменше одне місце. Спеціально облаштовані майданчики повинні бути позначені розміткою, а при в'їзді та виїзді повинні бути встановлені автоматичні шлагбауми. Додатково (якщо є можливість) повинна бути встановлена система відеоспостереження і табло з інформацією про кількість вільних місць. Нарешті, має бути обладнаний контрольно-пропускний пункт охорони. Територія може бути оточена сітчастою огорожею. Підземні та багаторівневі паркінги при в'їзді повинні мати схеми розміщення місць з позначками про безкоштовних місцях для інвалідів.

В договорі, який підписує компанія-паркувальник обов'язково прописуються умови благоустрою ділянки. До речі, робота парковки може бути в будь-який момент тимчасово заборонена або припинена у разі проведення вуличного ремонту, зміни схеми руху транспорту, «містобудівної ситуації».

А тепер – дивина! У пункті 6.2 рішення йдеться, що компанія-паркувальник зобов'язана забезпечити майданчик працівниками: одна людина стежить за паркуванням, а ще одна - забезпечує збір плати за паркування (1 людина на 40 місць). І далі одразу пункт про «забезпечення функціонування технічних пристроїв для оплати паркування». Питання – якщо є паркомати та обов'язок їх підтримувати в робочому стані, навіщо людина для збору? І навпаки – якщо є людина, навіщо паркомати?

Також рішення зобов'язує паркувальників завжди видавати паркувальний талон, і водій має право його вимагати. Рішення також дозволяє безкоштовну стоянку протягом 10 хвилин після закінчення оплаченого часу паркування.

Чи допоможуть всі ці умови навести порядок у сфері парковок і поповнити бюджет – побачимо вже в наступному році.

До речі, з поповненням бюджету у профільного КП «Міськавтопарк» великі проблеми. Згідно з проектом бюджету, в 2016 планувалося 21 млн 45 тис. грн надходжень до бюджету міста від збору за місця для паркування транспортних засобів». Реально надійшло в скарницю міста на сьогоднішній момент лише 5 млн 547 тис. грн. Чи надійдуть у 2017 році очікувані містом 8,78 млн – питання відкрите.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...