App Store Google Play

У Дніпрі відбулося публічне обговорення розслідуваннь за злочини на місцевих виборах 2015 року

10.11.2016 17:00
У Дніпрі відбулося публічне обговорення розслідуваннь за злочини на місцевих виборах 2015 року

Сьогодні, 10 листопада, за ініціативи Громадянської мережі «Опора» відбулося публічне обговорення стану розслідування та притягнення до відповідальності за злочини проти виборчих прав громадян, вчинених протягом виборчого процесу на місцевих виборах 2015 року. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Сьогодні громадянська мережа «Опора» презентує проміжні результати моніторингу досудових розслідувань виборчих злочинів, які чергувалися на чергових місцевих виборах 2015 року. Спільно з правоохоронцями та громадськими діячами необхідно обговорювати проблеми такого роду, аби максимально запобігти подібним у майбутньому», - зазначив аналітик громадської мережі «Опора», політолог Олександр Клюжев.

За даними «Опори», отриманими протягом липня-жовтня 2016 р., на чергових місцевих виборах в Україні було розпочато 422 кримінальних провадження за статтями 157-160 Кримінального кодексу України.

На чергових місцевих виборах в Україні 2015 р. кількість розпочатих кримінальних проваджень стала найбільшою, у порівнянні із позачерговими виборами Президента та Верховної Ради України.

Якщо на місцевих виборах 2015 р. було розпочато 422 досудові розслідування, то на позачергових виборах народних депутатів України 2014 р. ця кількість була меншою на 73 розслідування (349). Натомість на позачергових виборах Президента України було розпочато 150 розслідувань.

Зростання кількості досудових розслідувань на чергових місцевих виборах 2015 р. пояснюється як великою кількістю кандидатів на локальних виборах різних рівнів, так і певною активізацією правоохоронних органів у аспекті реагування на повідомлення різних суб‘єктів виборчого процесу.

Станом на 21 жовтня 2016 року слідчими було прийнято рішення закрити майже 74% кримінальних проваджень, розпочатих на чергових місцевих виборах в Україні.

Враховуючи 422 розпочаті проблеми виборчого процесу, загальна кількість притягнених до відповідальності – 69 осіб – є незначною. Це демонструє як недоліки в діяльності правоохоронних органів, так і недостатньо якісне законодавче регулювання окремих аспектів виборчого процесу, складність доведення окремих злочинів проти виборчих прав громадян.

36 із 69 засуджених осіб отримали покарання у виді штрафу, натомість усі громадяни, засуджені до позбавлення або обмеження волі, були звільнені від основного покарання. Суди зобов’язані врахувати усі законодавчі та фактологічні обставини, але масове укладення угод про визнання винуватості між слідством та обвинувачем із подальшим звільненням останнього від відбування покарання не сприяє попередженню виборчих злочинів.

«Компанія 2015 року в Україні мала специфічний характер, що обумовлений низкою обставин внутрішньо-політичного життя держави. Це була «жирна крапка» в очищенні старої влади. Вибори проводилися під час збройного конфлікту, на територію області почали активно переселятися люди із зони АТО. Унаслідок цього почали вводитися квоти для ВПО, але все ж роз’яснення соціально-виборчої комісії №362 є підозрілими. Вони зазначили, що недотримання гендерних квот не є підставою для реєстрації партії. Також я на власні очі переконалася, що досі в нас бувають факти порушень передвиборчої агітації - підкуп виборців», - підкреслила радник голови Дніпропетровської ОДА з гендерної політики Ірина Грицай.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...