App Store Google Play

Громадськість Дніпра зібралася за «круглим столом» на дискусію

10.11.2016 11:20
Громадськість Дніпра зібралася за «круглим столом» на дискусію

40-річчя від створення правозахисної Української Гельсінської групи та відзначення Дня гідності і свободи України – такі питання обговорювали за «круглим столом» у Дніпропетровській ОДА активісти області. Такі зустрічі стали традиційними. Долучитися до діалогу, підняти нагальні питання та висловити власну точку зору можуть усі бажаючі.


У Дніпропетровській ОДА за «круглим столом» зібралися громадські активісти. У центрі уваги – актуальні питання.


Одна з тем – 40 річниця Української Гельсінської групи. Українська Гельсінська група налічувала майже півсотні осіб. Вони видали 30 меморандумів, маніфестів, декларацій, звернень та інформаційних бюлетенів. 550 років у сукупності діячі групи провели в таборах, полонах, на засланні та психіатричних лікарнях. Такі цифри наводить Інститут національної пам’яті України.


«Українська Гельсінська група об’єднала діячів українського правозахисного руху і була створена в Україні в листопаді 1976 року. Вона ставила перед собою чимало завдань. Зокрема, знайомити українців з Декларацією прав людини ООН, вимагати від влади дотримання прав на вільний обмін інформацією, доводити до ширших кіл факти порушення людських прав в Україні. Група активізувала громадськість й захищала національні інтереси. КДБ застосовував до її учасників жорстокі репресії», – розказав голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Таратушка.


«Петро Григоренко, Надія Світлична, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Олесь Бердник, Юрій Литвин, Василь Овсієнко та інші – ці люди багато дали Україні. Їхній героїзм у тому, що вони публічно відстоювали права українців. Провідні ідеї групи – дерусифікація, українська державність та незалежність. Всі, хто пройшов через Гельсінську групу, побували за ґратами та на засланні. Але в них були твердість духу та непохитна віра у справедливість обраної справи», – підкреслив голова Дніпропетровської обласної організації Української народної партії Анатолій Сокоринський.


«Утворення Української Гельсінської групи – це прояв публічної боротьби. У ній була інтелігенція. Спочатку вона ставила за мету відстоювати права людини, потім це переросло в боротьбу за право на рідну мову, культуру, державу», – додав голова Дніпропетровської обласної спілки політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.


Учасники «круглого столу» обговорювали значення для України Дня гідності і свободи. Країна відзначатиме його 21 листопада.


«Революція гідності та свободи дала нашій країні свідоме й мотивоване суспільство, яке здатне захистити свою державу. Ми відчули себе нацією, здатною протистояти ворогу. Ще одним вагомим результатом стала декомунізація. Ми позбавилися тоталітарного минулого в назвах вулиць, провулків, скверів та площ», – сказав голова ГО «Майдан Січеслав» Віктор Романенко.


«Я брала участь у Революції гідності. Гірка доля нашої держави лягла на народні плечі. Наразі чимало питань вирішує суспільство. Приємно, що влада йде назустріч. Вона допомагає, змінюється, чує. Нам, активістам, дуже боліло, що Алея пам’яті біля ОДА довгий час залишалася в неприглядному стані. Якою вона стане в майбутньому, мені подобається. Це буде не тільки місце зустрічі матерів загиблих героїв. Тут молодь вшановуватиме пам’ять, проходитимуть уроки мужності», – зазначила волонтер Тамара Мудрак.


Такі зустрічі в ОДА стали традиційними. Зустрітися за «круглим столом» і долучитися до діалогу, підняти нагальні питання та висловити власну думку можуть усі бажаючі. Облдержадміністрація відкрита для конструктивного діалогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...