App Store Google Play

У Дніпрі вперше відбудеться виставка робіт видатної української художниці Марії Примаченко

09.11.2016 11:00
У Дніпрі вперше відбудеться виставка робіт видатної української художниці Марії Примаченко
11 листопада в рамках програми Бориса Філатова «Дніпро – культурна столиця» в місті відкриється виставка «Марія Примаченко. Фантастична реальність». Про це передає Дніпроград із посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.
 
«Ця виставка – дуже знакова для нашого міста. Ми зробили все можливе, щоб гідно її організувати. Крім того, роботи цієї художниці дуже цінні, коштують дорого, тому ми забезпечили цілодобову охорону», – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко. 
 
Експозиція «Марія Примаченко. Фантастична реальність» присвячена 80-річчю початку виставкової діяльності художниці. Виставка триватиме до 22 грудня в Музеї українського живопису. На ній будуть представлені 100 робіт Марії Примаченко, які демонструють творчість майстрині в ретроспекції і були створені в період з 1936-го по 1987 рік.  
 
«Марія Примаченко – це фігура світового масштабу. Її живопис дуже цікавий. Хтось його порівнює з роботами Босха (нідерландського художника Ієроніма Босха. – Ред.). Проте розповідати про картини не варто, на них треба йти й дивитись, адже вони відображають унікальний погляд художниці на світ», – зазначив керівник художньої ради при міському голові Григорій Гельфер. 
 
З ініціативи міської ради для учасників АТО та членів їхніх сімей, інвалідів, дітей соціально незахищених категорій та груп школярів відвідання виставки буде безкоштовним.  
Додаткову інформацію ви можете знайти на сайті музею, у соціальній мережі «Фейсбук» або отримати за телефоном: 32-04-31. 
 
Нагадаємо, Марія Примаченко – видатна українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва», лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Творчість майстрині добре знають і цінують не тільки в Україні, але й в усьому світі. Так, 2009 рік за рішенням ЮНЕСКО був оголошений роком Марії Примаченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...