App Store Google Play

Чому Фонд гарантування вкладів не повертає грошей українцям

09.11.2016 18:00
Чому Фонд гарантування вкладів не повертає грошей українцям

Фонд гарантування вкладів не повертає кошти українцям, які довірили їх банкам-банкрутам, однак найгірше те, що Національний банк не робить жодних кроків щодо убезпечення громадян від загрози втратити свої «кровні».

Про те, чому система гарантування вкладів населення на практиці не працює  ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомила експерт та юрист Марія Лук’янова.

«Законодавство України передбачало механізм компенсації ризиків і захист прав вкладників банків. Зокрема, і у тому числі, через законодавчо встановлений Фонд гарантування вкладів. Саме через цей механізм в юридичний спосіб забезпечувалася виплата вкладникам депозитних рахунків коштів у межах 200 тисяч гривень», –  повідомила Лук’янова і додала, що на момент прийняття вказаних норм, ця сума була еквівалентна 25 тисячам доларів.

«Зараз – це менше 8 тисяч доларів. Розмір виплат не приведено у відповідність до росту курсу долара, а точніше – знецінення національної валюти», –  зазначила експерт.

Лук’янова також наголосила, що кошти громадянам не виплачуються зовсім.

«Не вистачає фінансового ресурсу Фонду гарантування вкладів. І це закономірно. Адже, майже одномоментно в Україні «луснуло» близько 80% банків. Який Фонд (який наповнюється якраз відрахуваннями з прибутків банків) покриє глобальний обвал банківської системи», –  додала експерт.

В той же час, за словами голови ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергія Розумного,  Національний банк України, який зобов’язаний прогнозувати і запобігати вказаним явищам, не тільки не виконав своїх функцій щодо зміцнення банківської системи, але і жодним чином не захистив вкладників.

«НБУ має право законодавчої ініціативи і не тільки міг, але повинен і зобов’язаний гарантувати право громадян на повернення їх власних грошей. Конституція України гарантує непорушність права власності та недопустимість протиправного позбавлення власності», –  повідомив Розумний.

Розумний також заявив, що  правоохоронна система держави закриває очі на такі процеси.

«На сьогодні не відомо жодного випадку, коли державні правоохоронні органи притягли до майнової і кримінальної відповідальності (провели успішне розслідування та довели обвинувачення в суді) власників банків, як передбачено українським законодавством», –  зауважив голова громадської організації.

Таким чином, без вирішення цієї проблеми, більшість громадян не зможуть повернути свої кошти ще довго або ж і зовсім їх втратять.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...