App Store Google Play

Купрій звернувся до ГПУ з вимогою розслідувати розкрадання зернового фонду країни російськими трейдерами

08.11.2016 17:40
Купрій звернувся до ГПУ з вимогою розслідувати розкрадання зернового фонду країни російськими трейдерами

Народний депутат України Віталій Купрій повідомив, що російський бізнес веде масштабну протиправну діяльність на території України. Про це він написав у соцмережі на свої сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Купрій зазначає, що причетним до незаконної діяльності та керівником бізнесу, який має стратегічне значення для аграрного сектора України та займається послугами з перевалки зерна є громадянин Російської Федерації Олексій Федоричев.

"Він виступає засновником та контролером підприємств «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС», «ТІС-ЗЕРНО», «ТІС-МІНДОБРИВА», «ФЕДКОМІНВЕСТ-УКРАЇНА», «ТІС-РУДА» та «ТІС-КОНТЕЙНЕРНИЙ ТЕРМІНАЛ», що безпосередньо задіяні в схемах бюджетних і товарно-фінансових махінацій, які призводять до значних збитків бюджету України", - йдеться у повідомленні.

Мова йде про цілий ряд кримінальних правопорушень, зокрема, привласнення державного майна на суму понад 60 мільйонів доларів.

"Послуги з перевалки зерна ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» до Саудівської Аравії у 2013-2014 роках здійснювались через «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС». На виконання укладених угод було відвантажено 295 тисяч тон зерна загальною вартістю понад 60 мільйонів доларів, проте кошти за поставлений товар не державне підприємство так і не отримало" ,- пише Купрій.

Нардеп затвердив, що кримінальне провадження по цьому факту розслідувало СБУ, проте влітку 2016 року воно було передано до НАБУ. Але досі жодних дій для проведення повного та всебічного розслідування не вжито.

На думку Купрія, складається враження, що НАБУ перебуває у злочинній домовленості з Федоричевим і намагається вберегти правопорушників від відповідальності.

"По іншій кримінальній оборудці Міністерство інфраструктури України віддало (наказ № 281 від 24.07.2015 року) на користь ТОВ «ТІС-РУДА» та ТОВ «ТІС-КОНТЕЙНЕРНИЙ ТЕРМІНАЛ» право на частку корабельного збору. Проте, відповідно до закону, корабельний збір повинен зараховуватись виключно до державного бюджету, оскільки морські причали, портові акваторії є водними об’єктами, а відтак є власністю Українського народу",  - наголошує Купрій.

На думку фахівця, кричущими також є факти використання Олексієм Федоричевим земельної ділянки площею 132,67 га, яка розташована на території Комінтернівської районної ради Одеської області на підставі підробленого державного акту та несплати за неї податку.

"У результаті цього бюджет України недоотримує десятки мільйонів гривень! Більш того, функціональне призначення землі, зазначене в Державному акті не відповідає реальному, яке існує на зазначеній земельній ділянці на сьогоднішній день", - зазначив фахівець.

Віталій Купрій також повідомив, що підприємства «ТІС-ЗЕРНО» та «ТІС-МІНДОБРИВА» фігурують у якості відповідачів у значній кількості спорів, які наявні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Предметом спору найчастіше є визнання угоди недійсною та стягнення заборгованості. Лише за одним таким рішенням вбачається, що за межі України вивели грошові кошти в розмірі приблизно 300 мільйонів гривень", - йдеться у повідомленні.

Тож, Віталій Купрій звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка з вимогою внести ці відомості про кримінальні правпопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і накласти арешт на все майно та рахунки Олексія Федоричева та підконтрольних йому юридичних осіб.

"Також вимагаю від Голови РНБОУ Олександра Турчинова заборонити ведення господарської діяльності зазначених підприємств у стратегічній сфері аграрного сектора України", - написав нардеп.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...