App Store Google Play

У Дніпрі жінки-переселенки боряться із домашнім насильством

07.11.2016 16:00
У Дніпрі жінки-переселенки боряться із домашнім насильством

7 листопада в Дніпропетровському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся тренінг «Мобілізація жінок- переселенок проти домашнього та гендерного насильства». Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Представник Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Лілія Гук розповіла про те, що їхні центри та пункти надання допомоги працюють у багатьох областях України. Зокрема в Харківській області спеціалісти реалізовують Триступеневу програму реінтеграції осіб, які повернулися із місць позбавлення волі на базі соціальної установи "Дім на півдороги", яка співпрацює із 13 жіночими колоніями України.

«Проблема домашнього насилля існувала в усі віки. Із плином часу під дією конкретних умов отримуємо різні варіації однієї і тієї ж біди – психологічне та фізичне насилля. До таких проблем відносимо фізичні, словесні, моральні і економічні образи і примус з метою залякування і отримання влади одних членів сім'ї над іншими», - повідомила Лілія Гук.

«Проект «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерного насильства», який підтримала європейська комісія, реалізовуватиметься три роки в чотири етапи:

І етап – Дослідницька робота. Спеціалісти-соціологи компанії «Соціоконсалтинг» визначили специфіку найбільш актуальних проблем, пов’язаних з насиллям над внутрішньо-переміщеними особами. За результатами опитувань експерти зазначили, що найбільше переселенці страждають від психологічного насилля, навіть з боку держави.

ІІ етап – Інформування суспільства. Наразі українці все ще бояться навіть дізнаватися про те, як протидіяти домашньому насиллю. Саме тому дніпряни матимуть змогу отримати нові знання і навички у боротьбі з такими проблемами.

ІІІ етап – Написання грантових заявок. Незабаром на Всеукраїнському конкурсі сім учасників отримають від трьох до семи тисяч євро на реабілітацію після складних життєвих перипетій, тому спеціалісти протягом 7-8 листопада допомагатимуть складати жінкам ці заявки.

ІV етап – Реабілітація. В Україні створюють центри реабілітаційного характеру для жінок, які стали жертвами домашнього насилля. Усім тим, кому не достатньо буде заочної допомоги – отримають підтримку в таких центрах.

«До проекту ми залучили психолога Афіногенову Марію, яка зможе підібрати необхідні слова до кожної постраждалої. На жаль, домашнє насилля існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і положення в суспільстві. Проте можна виділити деякі загальні закономірності в особистості як агресора, так і жертви. Протягом двох днів говоритимемо про типологію, причини та наслідки домашнього насилля, і , безумовно, як боротися із ним», - підкреслила експерт із гендерної політики.

Нагадаємо, наприкінці вересня відбувся брифінг-представлення нового радника голови Дніпропетровської ОДА з гендерної політики Ірини Грицай, яка презентувала програму та перспективу розвитку гендерної політики Дніпра. А також в місті вже відкрили унікальний притулок для жінок та їхніх дітей, які потерпають від домашнього насилля.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...