App Store Google Play

У Дніпрі створили двометрову вишивану мапу України

07.11.2016 12:20
У Дніпрі створили двометрову вишивану мапу України

У Дніпрі юні вишивальниці створили двометрову вишивану мапу України. Її демонструють на виставці української народної вишивки «Візерунки долі» в музеї «Літературне Придніпров’я». Про це передає Дніпроград із посиланням на "Радіо Свободу".

Ініціатор створення полотна – Світлана Макаренко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та керівник гуртка «Вишивка». Над роботою працювали її учениці – школярки.

Серед родзинок експозиції – вишита книжка-розгортка «Ходить гарбуз по городу», обкладинка на «Кобзар» Тараса Шевченка тощо.

Окрім того, на виставці показують вироби, виконані в напівзабутих техніках українського народного вишивального мистецтва, яке у Дніпрі відроджує Світлана Макаренко, – рушники, серветки, панно, подушки, картини, ялинкові прикраси, сорочки, жіночі сумки, обкладинки на книжки.

Майстриня Світлана Макаренко зазначає, що хоче зберегти для нащадків старовинні візерунки, техніки вишивки та її кольорову гаму, відродити рідкісні старовинні орнаменти, розробити на основі раритетних нові візерунки.

«Палітра узорів, технік та кольорів української вишивки наскільки багата, що їх можна вивчати все життя і все життя черпати з них натхнення», – каже майстриня.

Виставка триватиме до 18 листопада.

Світлана Макаренко – авторка семи персональних виставок в Україні, виставлялася також у Болгарії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...