App Store Google Play

У Дніпрі драматичний театр позбудеться імені декомунізованого Горького - громадські слухання

07.11.2016 09:00
У Дніпрі драматичний театр позбудеться імені декомунізованого Горького - громадські слухання

4 листопада у Дніпрі відбулися громадські слухання з приводу перейменування "Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького", які відбувались в глядацькій залі театру. Про це повідомив  у соцмережі Facebook активіст Єгор Гуськов, передає Дніпроград.

Дискусія з питання обрання нового імені театру відразу почала торкатись ширшого кола тем пов'язаних з мовною, культурною і національною ідентичністю громадян України в умовах війни з Росією. Під час обговорення можна було почути думки таких різних людей, як українських націоналістів, університетських викладачів філософії, активістів у справі захисту української мови, представників єврейської громади міста та людей "рускава міра".

Першою виступила керівник літратурно-драматургійного відділу театру Галина Бабій. Жінка зачитала лист про шовіністичні погляди Максима Горького, також згадала, що Правий сектор пропонує назвати театр на честь Леся Курбаса. Наголосила на окремі пропозиції назвати театр на честь Валер'яна Підмогильного, Василя Стуса, Олени Блаватської.

Директор театру Леонід Фурсенко нагадав, що театр послуговується російською мовою, але ставить вистави близько 10 українських драматургів, в тому числі Лесі Українки, Івана Франка та Гриогрія Квітки-Основ'яненко.

Та не всі працівники театру погоджуються з перейменуванням театру, наприклад актриса Людмила Вороніна виступила проти.

"Ми маємо пам'ятати, що ініціатива з перейменування театру є наслідком закону про декомунізацію, а не рішення окремих чиновників", -  пояснив директор театру Леонід Фурсенко.

Журналіст єврейського походження Олег Ростовцев пропонує вважати театр українським, якою би мовою вистави в цьому театрі не відбувались.

"Пропоную вийти з "совєтської парадигми" та змінити назву театру задля майбутнього України. Можна вибрати спочатку "нейтральну" назву без присвяти будь-яким українським або неукраїнським діячам, а з часом розібратись який напрямок у театру і присвяти його назву відповідній особистості" - сказав журналіст.

Представник "Правого Сектору" Олександр Вайс наголосив, що на зустрічі обговорюються зміни не в репертуарі театру, а лише в його назві, тому спротив з боку працівників театру є, на його думку, невиправданим.

Таким чином, до конкретного висновку на громадських слуханнях так і не дійшли. 

Зазначимо, обговорення не несе ніякої адміністративної сили і рішення у будь-якому випадку залишається за обласною радою, якій передадуть протокол зборів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...