App Store Google Play

Криворізький живопис: художниця створює картини зі шкіри

07.11.2016 11:00
Криворізький живопис: художниця створює картини зі шкіри

Для її картин не потрібні ні акварель, ні масло, ні пензлi. Технік-будівельник за освітою Тетяна Фурса "малює" свої роботи за допомогою натуральної шкіри. Жінка багато років пропрацювала в ательє, завжди була людиною творчою, але за власні картини взялася лише чотири роки тому. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Комсомольская правда".

"Навіть не можу пояснити, чому потягнуло до шкіри. Можливо, тому що в підсумку виходить об'ємне зображення, а це набагато цікавіше. Спочатку думала, що нічого не вийде, але одного разу все-таки зважилася і спробувала. Свою першу маленьку картину назвала "Душа". Ну а потім, як то кажуть, "Остапа понесло", - розповіла художниця. 

Через свої картини, говорить Тетяна, вона висловлює думки, почуття, переживання. Техніка і сюжет завжди залежать від життєвих подій і вражень. Так, взимку 2013/14 року пережите вихлюпнулося в картину "Майдан".

Матеріал художниця купує в ательє, в основному це шматки нової шкіри. Зізнається, що це найбільш витратна частина улюбленого заняття, оскільки 1 кв. дм обходиться в 400 - 800 гривень. Іноді, звичайно, в хід йдуть старі куртки і плащі, але вони годяться здебільшого для виготовлення сумок. А ось на прикраси, які Тетяна теж робить зі шкіри, необхідні тільки нові шматочки.

"Намагаюся підібрати потрібний колір, оскільки колись спробувала фарбувати шкіру сама - вийшло зовсім не те. Важливо, щоб шкіра була тонка, тоді вона легше драпирується і "малюється", - посміхається художниця. 

За словами Тетяни, терміни виготовлення кожної картини різні. Все залежить від матеріалу, наявності вільного часу, натхнення і розміру. Незмінно в кожну роботу вкладається частинка душі, тому прощається зі своїми творами художниця не часто.

"Продаю неохоче і не всім. Деякі свої картини взагалі не продаю. Дуже сумую за ними, коли вони знаходяться на виставці. Ось зовсім недавно картини знову повернулися в мій будинок, і таке відчуття, що стіни ожили, і я ожила разом з ними. Можна сказати, що це шкіра, якою я живу, - зізнається жінка.

Майстриня журиться: стільки ідей в голові, а втілити їх не вистачає часу. Мріє здивувати своїми картинами жителів інших міст, але поки що їх бачили тільки в рідному Кривому Розі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...