App Store Google Play

Гастролі «Мандрівного театру»: вже близько 4 тисяч школярів побачили пізнавальні вистави

07.11.2016 15:40
Гастролі «Мандрівного театру»: вже близько 4 тисяч школярів побачили пізнавальні вистави

Гастролі «Мандрівного театру» на Дніпропетровщині добігають кінця. Вистави про історію Дніпропетровщини вже побачили близько чотирьох тисяч школярів, 500 з яких – переселенці. Незабаром до них приєднаються ще близько тисячі дітей. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Мандрівний театр» – один з проектів Центру міжнародного грантрайтінга при облдержадміністрації. Його фінансує німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, – розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Проект орієнтований на дітей 11-16 років. За допомогою мистецтва вони дізнаються про історію, традиції та культуру Дніпропетровщини».

Гастролі «Мандрівного театру» стартували у вересні. За цей час трупа обласного молодіжного театру здійснила 18 виїздів. Актори відвідали школярів Апостолового, Кривого Рогу, Нікополя, Тернівки, Новомосковська, Кам’янського, Першотравенська, Петропавлівки, Павлограда та Покрова. Безкоштовні вистави побачили близько чотирьох тисяч дітей, 500 з яких – переселенці.

Актори «Мандрівного театру» не просто грають на сцені, але й спілкуються зі своїми глядачами.

«У сценарії прописані моменти, коли потрібно звернутися до дітей. Наприклад, ми розповідаємо про українські страви і запитуємо: а що кладуть у борщ? Діти охоче підключаються до такої гри», – розповіла сценарист обласного молодіжного театру Олена Оводенко.

З вистав діти дізнаються, чим цікаві райони Дніпропетровщини, чим пишаються місцеві мешканці, які відомі люди тут народилися. Багато уваги приділяється історіям про українські традиції та мову. Разом із акторами школярі читають вірші, жартують, співають пісні. Такі розваги дітям до душі. Вони віддячують оплесками та гучним «Дякуємо», зазначила Олена Оводенко.

На черзі – вистави у Жовтих Водах, Гаврилівці, Межовій та Петриківці. Їх переглянуть близько тисячі хлопчиків та дівчат.

На Дніпропетровщині мешкають майже 5,5 тисяч дітей-переселенців, які навчаються у дитячих садочках та школах.

Центр грантрайтінга при ОДА працює трохи більше року. Він розробляє і втілює проекти, під які залучає міжнародні кошти. Ключові сфери – енергоефективність, децентралізація, підтримка малого та середнього бізнесу. Окрема увага – проектам з підтримки атошників та переселенців. «Мандрівний театр» – це вже шостий проект Центру. Він реалізується спільно з організацією «Український захист» у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...