App Store Google Play

Гібридна війна

05.11.2016 10:30
Гібридна війна

Гібридна війна — війна, основним інструментом якої є створення державою-агресором в державі, обраній для агресії, внутрішніх протиріч та конфліктів з подальшим їх використанням для досягнення політичних цілей агресії, які звичайно досягаються звичайною війною (Вікіпедія).

Гібридна війна поєднує принципово різні типи і способи ведення війни, які скоординовано застосовуються задля досягнення основних цілей. Типовими компонентами гібридної війни є використання методів, що сприяють виникненню та поглибленню в державі, обраній для агресії, внутрішніх конфліктів:

 • створення внутрішніх суспільних протиріч через пропаганду з її переходом у інформаційну війну;
• створення економічних проблем через економічне протистояння з переходом в економічну війну та протидію зв'язкам країни-жертви з сусідніми країнами;
• підтримка сепаратизму та тероризму аж до актів державного тероризму;
• сприяння створенню нерегулярних збройних формувань (повстанців, партизан та ін.) та їх оснащення.

При цьому сторона-агресор намагається та може залишатися публічно непричетною до розв'язаного конфлікту.

Навесні 2014 року військово потужніша держава-агресор Росія домовляється із недержавними виконавцями — групами місцевого населення та бойовиками, — зв'язок із якими вона формально цілковито заперечує, та починає російську диверсійна діяльність в Україні.

Під час конфлікту невеликі групи російських військовослужбовців організовували та координували озброєні загони повстанців із місцевого населення на сході України, уникаючи прямого введення своїх військ через український кордон, що дозволяло Росії частково обходити міжнародне право у галузі ведення війни.

Отже, під час гібридної війни, потрібно змінювати стандарти підходу до боротьби з супротивником, якій діє приховано.

Згідно ч.1 Бойового Статуту ЗСУ Єдиним засобом досягнення перемоги частинами й пiдроздiлами в збройні сутичці з противником є бій.
Бій – основна форма тактичних дій військ, являє собою організовані та узгоджені за метою, місцем і часом удари, вогонь і маневр з’єднань, частин і пiдроздiлiв з метою знищення (розгрому) противника, відбиття його ударів і виконання інших завдань в обмеженому районі протягом короткого часу. Бій може бути загальновiйськовим, вогневим, протиповітряним, повітряним і морським.

В свою чергу, гібридна війна, яку веде проти України Росія, визначена в діючому законодавстві України, як антитерористична операція. А законодавство, що регулює проведення антитерористичної операції не передбачає поняття бою.

Виходячи з подій, які відбувалися на сході України з 2014 року, спочатку був російський сценарій по сприянню збройних формувань сепаратистів, а потім і практично відкрита агресія з застосуванням важкої техніки та кадрових військових.

Після Мінських угод, настала стадія так званої «тиші», коли відсутні наступальні дії, сторони знаходяться в обороні, однак обстріли не припиняються.

Практика проведення антитерористичної операції (гібридної війни) викрила недоліки сталої практики застосування збройних сил (формувань) для досягнення основної мети - перемоги.

Після Афганської, Чеченської та Грузинської гібридних воїн, сторона-агресор Росія привела як своє законодавство так і Статути збройних сил до вимог ведення таких дій. Змінилася і тактика ведення бойових дій.

Необхідність зміни тактики ведення гібридної війни, з урахуванням помилок та практики проведення антитерористичної операції, наявна і для наших військових.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...