App Store Google Play

З'явилися нові штрихи старого скандалу щодо Будинку органної і камерної музики в Дніпрі

04.11.2016 21:00
З'явилися нові штрихи старого скандалу щодо Будинку органної і камерної музики в Дніпрі

Сьогодні, 4 листопада, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li адвокат Віталій Погосян розповів про те, як Дніпропетровська облрада через суд буде повертати органну залу у власність громади. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Нагадаємо, у Дніпрі з 2011 року розгорається гучний скандал навколо об`єкта обласної комунальної власності - Будинку органної та камерної музики, який відповідно до мирової угоди, затвердженої господарським судом області між облрадою та релігійною громадою "Свято-Миколаївський храм" парафії Дніпропетровської єпархії УПЦ МП передано церкві. Угода була прийнята судом за позовом громади до облради.

«Мирова угода облради з релігійної громадою не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки не було рішення сесії облради про передачу храму. Ще однією законною підставою скасувати рішення суду про мирову угоду є той факт, що суддя не переконався в законності  прав сторін підписувати цей документ», - наголосив Віталій Погосян.

Передача будівлі органної зали на баланс єпархії московського патріархату відбулася із низкою порушень, зокрема Євген Удод, підписавши мирову угоду про передачу будівлі без рішення сесії обласної ради, перевищив свої повноваження і вчинив посадовий злочин.

«Унікальний орган встановили в церкві в 1988 році, а також він один із чотирьох інструментів такого виду в Європі, який занесений в списки ЮНЕСКО. Насправді, єдиний можливий варіант безпечного перенесення органу буде коштувати 163 тис. євро. Таке рішення є абсурдним. Оскільки ця ситуація викликала багато публічних незадоволень, скандалів, то вирішили зробити мирову угоду. Та все ж інтереси громади ніхто не врахував», - додав адвокат.

Віталій Погосян запевнив, що облрада через суд буде повертати органну залу громадськості, адже останнє рішення суду – нікчемне: «Потім можна буде вести переговори з церквою про передачу їй будівлі в оренду хоч за 1 гривню, але ми не можемо втратити орган».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...