App Store Google Play

В Дніпрі презентували масштабну виставку відомого художника Миколи Глущенка

04.11.2016 09:40
В Дніпрі презентували масштабну виставку відомого художника Миколи Глущенка

Його картини особливо підходять до перегляду в похмуру погоду – вони просто купаються в кольорі, життєствердному настрої, яскравих емоціях. В художньому музеї Дніпра презентували виставку Миколи Глущенка. Вперше на Батьківщині митця організували настільки масштабну експозицію його робіт. У п’яти залах музею розмістили 60 картин. І це ще не все: в грудні планують «другу серію» виставки – на розсуд глядачів виставлять ще 30 полотен. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА

Експозицію «Жити в кольорі» присвятили 115-річчю Миколи Глущенка. 

Готуючи проект «Жити в кольорі», його автори вирішили подати живопис Миколи Глущенка не під традиційним соусом, а перевівши виставку у формат певної автонарації. На реципієнта чекатиме не стільки музейна експозиція, скільки своєрідна розповідь від першої особи, розповідь у кольорі, лінії, ритмі, настрої. Розповідь, що спонукає до роздумів, співтворчості у тій же площині.

Виставка об’єднує в собі кілька експозицій. Таке кураторське рішення обумовлене самою колекцією митцевих творів. Музей володіє сотнею робіт Миколи Глущенка, переважна більшість яких — живописні полотна, передані до музейного фонду власне автором у 1974 році.

«Тут — і добре упізнаваний Глущенко 60-х – 70-х років: виважений у композиції, правдивий в лінії, точний у ритмі, рвучкий у кольорі. А ось — малознайомий Глущенко 40-х – 50-х років, в стані випробування соцреалізмом: ліричний, але «докладний», в творчім пошуку, але відданий настрою. І все це — переважно Глущенко-пейзажист. Лірик і естет, що вдається до пейзажу як до засобу втілення настрою, переживань, філософського осмислення природи, її творчого начала. Уважний до зміни станів природи, захоплений боротьбою її настроїв, співець контрастів, послідовник теорії діалектичного зв’язку людини, природи, історії, нації», - розповідає заступник директора Художнього музею Сергій Несмачний.

Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, відвідав виставку і поділився враженнями: «Будь яке мистецтво завжди наштовхує людей на переживання, почуття, емоції. Художні виставки, шедеври на полотнах завжди надихають нас на роздуми, спогади. Спонукають переосмислити та по іншому подивитись на ту чи іншу подію у житті. Картини ж Миколи Глущенка – це дійсно фейерверк кольорів, фейерверк емоцій».

На виставці – здебільшого пейзажі. Вона зайняла два поверхи, 5 залів. В експозиції – понад 60 робіт чи не найвизначнішого художника з Дніпропетровщини Миколи Глущенка. Це перша настільки масштабна виставка на Батьківщині автора.

В 70-х роках минулого століття Микола Глущенко подарував художньому музею близько 100 картин, розповів провідний науковий співробітник музею Ігор Труш.
«Якщо б ми хотіли показати їх одночасно, довелося б зняти з музейних стін всі картини інших авторів. Цього зробити не можемо – у нас є постійна експозиція. Тому ми вдалися до несподіваного кроку. Частину робіт представили зараз, другу частину покажемо пізніше – в грудні. Їх буде ще 30», - розповів Ігор Труш.

Незвична й сама концепція виставки. Замість коментарів мистецтвознавця, які описують кожну картину – цитати автора робіт. Таким чином художник ніби сам розповідає про свої полотна.

На виставці можна прослідкувати весь творчий шлях митця. Тут — і добре упізнаваний Глущенко 60-х–70-х років: виважений у композиції, правдивий в лініях, точний у ритмі. І малознайомий Глущенко 40-х–50-х років: ліричний, але «докладний», в творчому пошуку.

Цей художник – незрівняний колорист, кажуть мистецтвознавці.

«Глущенко був незрівняним колористом. Він ніби купається в кольорі, українській природі. Виставку можна дивитися в різні часи року. Але особливо приємно робити це в похмуру погоду. Подивишся – і душа заграє», - поділився враженнями Ігор Труш.

«Ця виставка – справжня окраса культурного життя міста», - зазначила начальник управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Наталія Першина. 

«Коли ти потрапляєш на таку виставку, то дійсно розумієш, що мистецтво приносить людині радість, фарби, емоції. Глущенко - це дивовижний майстер позитивного психологічного настрою. Ти дивишся на його роботи і душа радіє», - посміхається мистецтвознавець Людмила Тверська, яка особисто зустрічалася з художником.

Виставка триватиме до 15 січня. Адреса художнього музею: вул. Шевченка, 21. Вихідні – понеділок, вівторок. Телефон для довідок: 744-60-35, 47-33-38.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...