App Store Google Play

Індуси розплатилися за шкоду екології Кривого Рогу

03.11.2016 13:20
Індуси розплатилися за шкоду екології Кривого Рогу

Господарський суд області 18 жовтня 2016 року прийняв рішення про стягнення з ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” збитків за шкоду, заподіну довкіллю. Вже сьогодні всі 72 млн грн. надійшли до обласного, державного бюджету та міста Кривий Ріг.

ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільший забруднювач атмосферного повітря Дніпропетровської області. Лише у 2015 році об’єм викидів склав 268,3 тис.тонн, що становить майже 40% від загальних промислових викидів по області та 80% - по Кривому Рогу. Збитки, які підприємство нанесло екології регіону склали 72 млн грн.

Підприємство постійно переносить виконання важливих екологічних заходів у рамках ряду екологічних програм.

Так, на першому етапі дострокової програми по вирішенню екологічних проблем Кривбасу та поліпшенню стану навколишнього природного середовища на 2011 – 2022 роки підприємством у 2015 році не виконано 6 заходів, передбачених для виконання та поліпшення екологічного стану міста Кривого Рогу. Також були проігноровані ще 14 заходів, запланованих Програмою поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2007 – 2015 роки.

Замість 2015 року, який був останнім для виконання заходів по виведенню з експлуатації аглофабрики металургійного виробництва та діючого мартенівського цеху, які не відповідають сучасним екологічним вимогам, металургійний гігант прагне перенести цю роботу 2023 рік. При цьому немає жодних гарантій, що і в указаний термін вони не заявлять про перенесення цих же заходів ще на десятки років вперед.

Але обласною владою було складено позов з вимогою відшкодувати мешканцям області 72 млн. грн. Депутатами від БПП було складено ряд депутатських запитів до Кабміну, депутатами обласної ради було прийнято Рішення про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і Міністерства екології та природних ресурсів України щодо невиконання природоохоронних заходів ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Нарешті ситуація зрушила з місця. Господарський суд області 18 жовтня 2016 року прийняв рішення стягнення з підприємства збитків за шкоду, заподіну довкіллю. Вже сьогодні всі 72 млн грн. надійшли до обласного,державного бюджету та міста Кривий Ріг.

«Екологічну катастрофу в Дніпропетровській області ми не допустимо ні в якому разі! Ми завжди будемо жорстко контролювати діяльність підприємств, що наносять великої шкоди екології та здоров`ю населення», - підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...