App Store Google Play

Індуси розплатилися за шкоду екології Кривого Рогу

03.11.2016 13:20
Індуси розплатилися за шкоду екології Кривого Рогу

Господарський суд області 18 жовтня 2016 року прийняв рішення про стягнення з ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” збитків за шкоду, заподіну довкіллю. Вже сьогодні всі 72 млн грн. надійшли до обласного, державного бюджету та міста Кривий Ріг.

ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільший забруднювач атмосферного повітря Дніпропетровської області. Лише у 2015 році об’єм викидів склав 268,3 тис.тонн, що становить майже 40% від загальних промислових викидів по області та 80% - по Кривому Рогу. Збитки, які підприємство нанесло екології регіону склали 72 млн грн.

Підприємство постійно переносить виконання важливих екологічних заходів у рамках ряду екологічних програм.

Так, на першому етапі дострокової програми по вирішенню екологічних проблем Кривбасу та поліпшенню стану навколишнього природного середовища на 2011 – 2022 роки підприємством у 2015 році не виконано 6 заходів, передбачених для виконання та поліпшення екологічного стану міста Кривого Рогу. Також були проігноровані ще 14 заходів, запланованих Програмою поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2007 – 2015 роки.

Замість 2015 року, який був останнім для виконання заходів по виведенню з експлуатації аглофабрики металургійного виробництва та діючого мартенівського цеху, які не відповідають сучасним екологічним вимогам, металургійний гігант прагне перенести цю роботу 2023 рік. При цьому немає жодних гарантій, що і в указаний термін вони не заявлять про перенесення цих же заходів ще на десятки років вперед.

Але обласною владою було складено позов з вимогою відшкодувати мешканцям області 72 млн. грн. Депутатами від БПП було складено ряд депутатських запитів до Кабміну, депутатами обласної ради було прийнято Рішення про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і Міністерства екології та природних ресурсів України щодо невиконання природоохоронних заходів ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Нарешті ситуація зрушила з місця. Господарський суд області 18 жовтня 2016 року прийняв рішення стягнення з підприємства збитків за шкоду, заподіну довкіллю. Вже сьогодні всі 72 млн грн. надійшли до обласного,державного бюджету та міста Кривий Ріг.

«Екологічну катастрофу в Дніпропетровській області ми не допустимо ні в якому разі! Ми завжди будемо жорстко контролювати діяльність підприємств, що наносять великої шкоди екології та здоров`ю населення», - підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...