App Store Google Play

За неправду в деклараціях чиновників можуть позбавити волі

02.11.2016 16:00
За неправду в деклараціях чиновників можуть позбавити волі

Сьогодні, 2 листопада, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li підсумували е-декларування в Україні координатор проектів ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень Анна Колохіна, та експерт ВГО Інститут «Республіка» Артем Омельченко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Е-декларування – це одна із 144 вимог Євросоюзу, яка має забезпечити впровадження безвізового режиму. До того ж, МВФ провів черговий транш в економічний фонд нашої держави, який допоміг стабілізувати ситуацію у фінансовому секторі.

«Очікуємо 16 млн. євро від Європейського союзу (Датського агентства з міжнародного розвитку) на підтримку антикорупційних реформ. Адже нардепи хочуть створити антикорупційний суд та забезпечити його підтримку», - розповіла Анна Колохіна.

Наразі єдиний державний реєстр електронних декларацій фіксує 103 тис. таких одиниць, із них 11 тис. 700 - виправлені. Для того, щоб встановити тих, хто ухиляється від декларацій, треба скласти список посад, або перелік прізвищ, імен та по батькові чиновників.

«У випадку, коли держаний службовець мав подати декларацію, але не зробив цього, то будь-який громадянин може написати заяву в антикорупційний комітет з проханням скласти адміністративний протокол. На жаль, перевіряють декларації - 49 чоловік в Україні, тому складно у повній мірі зробити якісну ревізію», - підкреслив Артем Омельченко.

До 7 листопада антикорупційний комітет прийматиме заявки від усіх українців, після цього складуть список підозрілих осіб та перевірять їхні декларації. За недостовірні дані чиновників штрафуватимуть на суму від 17 тис. грн до 51 тис. грн. Але тих, хто обіймають особливо відповідальні посади і брешуть у деклараціях – посадять до буцегарень терміном від п’яти до десяти років.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...