Сьогодні, 2 листопада, на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li підсумували е-декларування в Україні координатор проектів ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень Анна Колохіна, та експерт ВГО Інститут «Республіка» Артем Омельченко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.
Е-декларування – це одна із 144 вимог Євросоюзу, яка має забезпечити впровадження безвізового режиму. До того ж, МВФ провів черговий транш в економічний фонд нашої держави, який допоміг стабілізувати ситуацію у фінансовому секторі.
«Очікуємо 16 млн. євро від Європейського союзу (Датського агентства з міжнародного розвитку) на підтримку антикорупційних реформ. Адже нардепи хочуть створити антикорупційний суд та забезпечити його підтримку», - розповіла Анна Колохіна.
Наразі єдиний державний реєстр електронних декларацій фіксує 103 тис. таких одиниць, із них 11 тис. 700 - виправлені. Для того, щоб встановити тих, хто ухиляється від декларацій, треба скласти список посад, або перелік прізвищ, імен та по батькові чиновників.
«У випадку, коли держаний службовець мав подати декларацію, але не зробив цього, то будь-який громадянин може написати заяву в антикорупційний комітет з проханням скласти адміністративний протокол. На жаль, перевіряють декларації - 49 чоловік в Україні, тому складно у повній мірі зробити якісну ревізію», - підкреслив Артем Омельченко.
До 7 листопада антикорупційний комітет прийматиме заявки від усіх українців, після цього складуть список підозрілих осіб та перевірять їхні декларації. За недостовірні дані чиновників штрафуватимуть на суму від 17 тис. грн до 51 тис. грн. Але тих, хто обіймають особливо відповідальні посади і брешуть у деклараціях – посадять до буцегарень терміном від п’яти до десяти років.
Автор: Ліна ПАНЧЕНКО