App Store Google Play

Винахід нестандартного топлива допоможе дніпровцям заощаджувати газ

02.11.2016 13:00
Винахід нестандартного топлива допоможе дніпровцям заощаджувати газ

Сьогодні, 2 листопада, на прес-конференції в медіа-центрі «Дніпро-Мост» про те, як в Дніпрі боряться з опалим листям і про шкоду спалювання листя розповіли: член Дніпропетровського відділення Національного екологічного центру України Максим Сорока, завідувач науково-дослідної лабораторії охорони навколишнього середовища ж/д транспорту Андрій Бойченко, доктор технічних наук, завідувач кафедри хімії та інженерної екології ДГТУЖТ Юлія Зеленько та директор департаменту житлового господарства Дніпровського міської ради Владислав Грицай. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«У Дніпрі 6127 будинків знаходяться в комунальній формі власності, які займають загальну площу 1 млн. 324 тис. кв. м. Таку територію прибирають близько тисячі двірників, - зазначив  Владислав Грицай. - За цей рік у місті скарг щодо спалювання листя майже не надходило, а димових завіс, тим паче, не спостерігалося. Компанія «Дніпрокомунтранс» займається  вивезенням і звичайних побутових відходів і опалого листя. Потім на полігоні «Правобережний» усе це сміття утилізують».

Експерти наголосили, що проблемними є приватні сектори, мешканці яких шкодують 15 грн, аби викликати комунальників та правильно позбутися листя. Окрім того, шкідливі речовини: чадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини, - потрапляють в повітря разом з димом від горілого листя і труять оточуючих людей.

«Наша спільнота «Green people» вже два з половиною роки займається питаннями з раціональної переробки листя. Нещодавно випустили посібник, де увесь світовий досвід акумулювали в доступній для звичайних людей формі», - підкреслив член екологічного центру.

Максим Сорока нещодавно виготовив простий і дешевий прес, де в якості сполучного компонента для брикетів використовує подрібнений папір чи крохмаль. Із 44 брикетів можна отримати тепло, рівноцінне одному кубометру газу.

«Але не все листя можна використовувати в компості. Наприклад, листя оріху категочно забороняється, адже при його переробці виділяються канцерогенні речовини», - додала Юлія Зеленько.

«Хочемо наголосити, що листя – не сміття, а сировина, яку можна вигідно використовувати», - промовив Андрій Бойченко.

Нагадаємо, що спалювання листя – це злочин, і він карається за законом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...