App Store Google Play

У Дніпрі презентували збірку юних митців

02.11.2016 18:00
У Дніпрі презентували збірку юних митців

Сьогодні, 2 листопада, у Дніпрі відбулася презентація 18-ої збірки дитячого мистецтва «Собори наших душ». Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Конкурс відбувався протягом року у два етапи – місцевий та обласний. За звання найкращих змагалися близько 2 тис. талантів Дніпропетровщини. Але у славнозвісну збірку потрапили роботи лише 119 обдарованих юнаків. Книга складається з трьох тематичних частин: у першій – 83 літературні твори, у другій – 29 графічних робіт, третя містить 22 музичні композиції. 

Конкурсна комісія зазначила, що головним критерієм, за яким оцінювалися роботи, був талант та оригінальність учасників. 

«Із кожним роком діти стають талановитішими. Цьогоріч роботи дуже сильні, деяким позаздрили б навіть професійні митці. Журі в першу чергу звертало увагу на те, аби простежувалася авторська думка, неординарність та гармонійне поєднання усіх компонентів твору», - зазначив член журі Григорій Гарченко.  

Цьогоріч видання присвячуємо 25-й річниці незалежності України, тому має патріотичну тематику. У своїх роботах юні автори розмірковують про історію та подвиги українського народу, освідчуються в любові до Батьківщини, надихаються красою рідного краю, діляться заповітними дитячими мріями. 

Тож сьогодні юні літератори демонстрували на святі свої вірші, а композитори мали можливість зіграти для гостей заходу.

Презентацію також відвідала студентка 5-го курсу Наталя Гуманенко, яка колись, ще навчаючись у школі, теж публікувала свою поезію у збірці 2012 року. Сьогодні вона присутня у ролі почесного гостя, адже одній із школярок настільки сподобався вірш Наталі, що вона вирішила покласти музику на її поезію. Своєю композицією дівчинка також виборола почесне місце у збірці.

«Мені дуже приємно тут знаходитися. Пам’ятаю як я, будучи підлітком,  нервувала перед нагородженням та читанням своєї поезії. Сьогодні ж хвилююся ще більше. Але хвилювання приємне. Вражає, що з кожним роком збірка стає більш товстою, а це означає, що талановитих дітей на Дніпропетровщині стає більшає, таке тільки тішить», - зазначила Наталя Гуманенко.

У 18-й збірці «Собори наших душ» є і музична композиція 14-річного скрипаля Максима Пуголовка. 

«Представив на конкурс невелику мініатюру для скрипки й фортепіано та пісню «Мрія». Разом із вчителем доклали чимало зусиль. Написати самотужки музику й слова непросто. Треба поєднати текст і ноти, аби все це зазвучало. У цьому мені дуже допомогла моя вчителька», – ділиться враженнями хлопець. 

Під час презентації панувала приємна творча атмосфера – з одного боку відчувалося особливе дитяче хвилювання, а з іншого – велика гордість вчителів та батьків за своїх вихованців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...