App Store Google Play

Державний завод замовив шахраю з США суперкоштовні труби за 58 мільйонів з передоплатою

25.10.2016 10:00
Державний завод замовив шахраю з США суперкоштовні труби за 58 мільйонів з передоплатою

НВО «Павлоградський хімічний завод» 10-11 жовтня уклало три угоди з компанією «Petroleum&Materials Llc» (США) про поставку труб на загальну суму $2,24, або близько 57,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає Дніпроград з посиланням на Наші Гроші.

Замовили безшовні труби з легованої сталі для хімічних виробництв:

  • 120 м діаметром 287 мм – по $7 650, або 196 тис грн. за метр,
  • 120 м діаметром 308 мм – по $7 650, або 196 тис грн. за метр,
  • 200 м діаметром 133 мм – по $2 040, або 53 тис грн. за метр.

Товщина стінок не вказані. Відтак неможливо визначити вагу метра труб, а отже – й ціну за тонну.

Компанія «Petroleum&Materials Llc» зареєстрована30 листопада 2015 р. в місцевості Коммак округу Саффолк штату Нью-Йорк. Раніше вона не вигравала в Україні тендерів. Її назва одним знаком «&» відрізняється від назви реальної компанії«Petroleum Materials Llc» із Х’юстона, яка продає паливне обладнання.

dewan-bachaiГенеральним директором фірми-підрядника є Dewan Bachai, який очолював місцеву фірму «Saja Bankcard Services Inc». Саме його підпис стоїть на угоді з українським заводом (kontrakt_besshovnyie-trubyi-d-287-mm).

За даними «The New York Times», у 1987 р. його у віці 31 року арештували разом із сімнадцятирічною дружиною Balita Bachai та пред’явили звинувачення у шахрайстві. Вона отримала страховку за нібито померлого від гепатиту чоловіка, а потім хотіла збільшити виплату, посилаючись на результати ексгумації про смерть від пострілу з вогнепальної зброї. Насправді він був живий. За даними сайту «Switchboard», обоє живуть у Коммаку.

Крім того, за адресою «Petroleum&Materials Llc» – 350 Veterans Memorial hwy – знаходиться юридична фірма «Sarisohn Law Partners Llp».

Згідно угоди, державний завод має здійснити 100% оплату в строк 7 банківських днів з дати представлення американською фірмою коносаменту до відвантаження товару. Коносамент – це документ, який видається морським перевізником вантажу його відправнику, що засвідчує прийняття вантажу до перевезення і містить зобов’язання доставити вантаж до пункту призначення і передати його одержувачу. Тобто це означає, що український держзавод має заплатити всю контрактну суму до того, як фізично отримає замовлені труби.

Гендиректором «Павлоградського хімічного заводу», який виготовляє вибухівку, є Леонід Шиманекс-депутат Дніпропетровської облради від Партії регіонів.

У 2014 р. Шиман задекларував 8,56 млн грн доходів, ще 5,56 млн грн – у його дружини. При цьому на рахунках у банках у них лежало понад 93 млн грн.

Нагадаємо, у січні проти службовців хімзаводу розпочали кримінальне провадження. За даними слідства, у 2014-2016 рр.. вони спільно з директором ТОВ «Павлоградський нафтопереробний завод», та особами, що стоять за цією фірмою, організували на території держпідприємства діяльність цеху по переробці нафти у низькоякісне паливо.

Засновниками ТОВ «Павлоградський нафтопереробний завод» є ТОВ «ЕСК» (85%) і ТОВ «Дніпро-Контракт» (15%). Засновником «ЕСКу» є Станіслав Смирнов, а «Дніпро-Контракту» – Мирослав Залунін. Керівником ТОВ «ПНЗ» з 2013 р. є Андрій Устяк.

Зауважимо, що ТОВ «ЕСК» у 2003 р.заснували Станіслав Смирнов і Євгенія Шиман, дочка директора держзаводу.

dewan-bachai-yz-commackdewan-bachai-commackpetroleum_materials-llc

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...