App Store Google Play

Майже 5 тисяч глядачів зібрав перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворець»

11.10.2016 16:20
Майже 5 тисяч глядачів зібрав перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворець»

Перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворець» опустив лаштунки. Він тривав на Дніпропетровщині п’ять днів і об’єднав на одній сцені акторів із Києва, Полтави, Херсона, Запоріжжя, Сєвєродонецька, Ужгорода, Дніпра. Відкрив патріотичний фест концерт «Ангели тебе оберігають», закрив – спектакль «Гамлет». Загалом, фестиваль, організований ДніпроОДА, зібрав майже 5 тисяч глядачів.

«Дніпропетровщина однією з перших стала на захист країни. В області створили перший в Україні Центр допомоги учасникам АТО, Музей АТО. Перший фестиваль патріотичного театру національного масштабу також пройшов на Дніпропетровщині. Така ідея народилася у наших митців – ДніпроОДА її підтримала. Сподіваємося, що фестиваль стане доброю традицією», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворці» зібрав театри з Києва, Полтави, Херсона, Запоріжжя, Сєвєродонецька, Ужгорода, Дніпра.  Об’єднала сцена Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка. Вистави про події на Донбасі можна було переглянути безкоштовно з 6 по 10 жовтня. По завершенню кожен спектакль актори й глядачі обговорювали.  

«Фестиваль пройшов успішно. Тема одна – АТО, а жанри представлених спектаклів – різні. Це й спектакль-кіно, моно та драматичні вистави, театр переселенця. За п’ять днів фестивалю показали свої вистави театри з різних куточків України. Щодня – по два-три спектаклі, і постійно – аншлаг», – каже директор фестивалю Ксенія Улітовська.

Закрив фестиваль Закарпатський обласний український музично-драматичний театр. Театральна трупа завітала у місто на Дніпрі з Ужгорода.

Митці представили прем’єру «Гамлет». Трагедія Вільяма Шекспіра у постановці театру переносить глядача із середньовічної Данії в сучасну Україні. Гамлет – молодий патріот, який повертається і зони АТО через загибель батька-олігарха. З корупцією бореться тими ж засобами, до яких звик на війні, – із зброєю в руках. Паралельно у виставі зображена армія загарбників, що прагне завоювати нові території.

«Це вистава-пересторога для українського суспільства, – каже актор Роман Жогін. –  Виконую одну з провідних ролей – Лаерта. Це антипод Гамлета. Першими виставу побачили директор, режисер та акторська трупа. Тепер у Дніпрі перевірили, чи сподобається вона широкому загалу. У режисера був задум – зіграти відомий твір Шекспіра на сучасний лад. Головний критик – глядач. Я за патріотизм. Але такий, який закладається змалечку, – з дитсадка, школи, завдяки театру, літературі». 

Світлана Мавриць грала співачку. «Співала про жінку в червоному», – посміхається акторка.

Її син – семирічний Артем. Він – театральна дитина. Зізнається, що з мамою на репетиціях та за лаштунками театру проводить більше часу, ніж з друзями у дворі. «Приїхав з Ужгорода. Дуже хотів побачити Дніпро і виставу «Гамлет». За п’єсою Гамлет – воєнний, який приїхав із зони АТО. А ще я пишаюся своєю мамою. Вона таку роль красиву грає. Вважаю, що вона головна», – ділиться хлопчина.

Фестиваль зібрав у театрі ім. Шевченка сотні глядачів. Серед них – студенти, сімейні пари з дітьми, учасники АТО, волонтери. Подружжя Антіпових прийшло на заключну виставу фестивалю за покликом серця.

«Ідея надихає. Хоча важкувато сфокусуватися на оригіналі історії та сучасному варіанті. Треба уловлювати зв’язок та проводити аналогії із сьогоднішньою інтерпретацією. Версія цікава, є над чим замислитися. Такі фестивалі на часі. Вони – нагадування про трагічні події на Сході України», – каже Надія.

«Прийшов подивитися на модерне мистецтво, як його подають сучасники. Шекспіра читав ще у школі. І сьогоднішня вистава відрізняється від оригінальної версії. Переживаю разом з акторами. Такі спектаклі піднімають почуття патріотизму, пробуджують любов до Батьківщини», – певен Олександр.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...