App Store Google Play

Вілкул лобіює на посаду ректора медакадемії в Дніпрі свою соратницю Гінзбург

08.10.2016 11:15
Вілкул лобіює на посаду ректора медакадемії в Дніпрі свою соратницю Гінзбург

Народний депутата Олександр Вілкул провів декілька зустрічей у Міністрестві охорони здоров’я, шукаючи політичної підтримки кандидатурі Валентини Гінзбург на посаду майбутнього ректора Медичної академії у Дніпрі. Про це Дніпрограду повідомило джерело в МОЗ.

Нагадаємо, після кількох гучних скандалів пов’язаних із колишнім заступником міністра Василишиним, нинішній ректор ДМА Георгій Дзяк втратив підтримку не лише трудового колективу (про неї не йдеться ще з часів, коли 70-річний професор віщував підлеглим найскоріше настання «руського миру» у 2014-му), а й самого міністерства. Тож до кінця року медики мають обрати собі нового ректора.

Хоча ректорів за новими вимогами обирають таємним голосуванням за участі як викладацького складу, так і студентства, фактор «рекомендації згори» поки ще грає доволі значну роль у волевиявленні. Принаймні, якщо незадовго до виборів до вишу – навіть успішного і самодостатнього – приїздить людина з міністерства і нагадує працівникам, що академія – установа бюджетна і від стосунків з Києвом «багато що залежатиме».

Саме таку людину посилено шукає в даний час представник Опозиційного блоку Вілкул. Не випадково його вибір зупинився на контрольованій фігурі, очільниці департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА часів, коли останньою керував сам Вілкул – Валентині Гінзбург.

Остання відома як ідеолог і впроваджувала на Дніпропетровщині, як у пілотному регіоні, так звану «медичну реформу» Януковича, внаслідок якої сотні тисяч людей втратили можливість отримати кваліфіковану допомогу, дитяча смертність збільшилася в рази, а кількадесят приміщень колишніх лікарень та амбулаторій перекочували до приватної власності, або ж були подаровані московському патріархату.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба повернути скандальну екс-очільницю обласної медицини на бодай якусь керівну (тобто грошову) посаду. Півтора роки тому тоді ще зам міністра а нині підсудний Василишин намагався просунути гнучку функціонерку замість тодішнього голови департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Македонського.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...