App Store Google Play

Реформа Державної пенітенціарної служби: від карального до реабілітаційного підходу

05.10.2016 12:20
Реформа Державної пенітенціарної служби: від карального до реабілітаційного підходу

Сьогодні, 5 жовтня, начальник відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області полковник внутрішньої служби Тетяна Торяник розповіла, що має на увазі під собою реформа пенітенціарної служби і кого торкнуться ці зміни. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Відзначимо, що концепція реформи пенітенціарної системи законодавчо грунтується на постановах Кабінету Міністрів України. Згідно з постановами, ліквідуються територіальні органи управління Державної пенітенціарної служби. Правонаступником Державної пенітенціарної служби є Міністерство юстиції. Замість 24 територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби працюватимуть 6 міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції.

«Головна мета мета таких реформ полягає в тому, щоб особи, які ще не отримали вирок, не перебували в суворих умовах», - зазначила полковник внутрішньої служби області.

Тетяна Торяник пояснила основні і принципові особливості реформи пенітенціарної служби.

«Якщо для вітчизняного законодавства це покарання за скоєний злочин, загальна і особиста превенція (запобігання наступним злочинам), перевиховання засуджених та сприяння викорененню злочинності, то у розумінні європейського законодавця – сприяння вихованню у них почуття відповідальності та навиків, які даватимуть їм можливість реінтегруватися в суспільство, допоможуть дотримуватися вимог законності та задовольняти свої життєві потреби власними силами після звільнення за умови збереження здоров’я й гідності ув’язнених», - розповіла Торяник.

За словами експерта, на сьогодні, крім як постанови Кабміну про ліквідацію територіальних органів управління, поки в регіони ніякого документа не надходило.

«Є постанова Кабінету міністрів про те, що Мін'юст забирає права, але ми ще не бачили документ. Поки все в процесі. Найближчим часом, думаю, все дізнаємося», - розповіла Тетяна Торяник.

24 обласних управління ліквідованої Державної пенітенціарної служби працюватимуть до освіти міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань і пробації Мін'юсту, а потім увійдуть у них.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...