App Store Google Play

Держава більше не регулюватиме ціни на продукти харчування

04.10.2016 14:20
Держава більше не регулюватиме ціни на продукти харчування

Сьогодні, на прес-конференції в медіа центрі «Мост-Дніпро» про те, що в Україні скасували держрегулювання цін продукти харчування і чи призведе це до колосального подорожчання товарів розповів економічний експерт Михайло Крапивко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Державне регулювання цін на продукти відмінили тимчасово, на три місяці: з 1-го жовтня 2016 року до 1-го січня 2017 року. Кабмін таким чином хоче визначити необхідність цього регулювання. Тобто побачити, який буде ріст цін після відміни.

«Відверто кажучи, коли всі основні оператори ринка знають, що це тимчасова норма і за цей період будуть вирішувати відміняти чи залишати адміністративне регулювання надалі, то усі утримаються від різких змін», - повідомив Михайло Крапивко.

Загалом ціни регулювалися на соціально значимі продукти: хліб, олію, крупи і т.д. В державі Конституція гарантує певні функції країни по відношенню до громадян, наприклад, забезпечення безпеки життєдіяльності .

«Тоді виникає питання, чи потрібне таке регулювання, яке наражає здоров’я людей небезпеці? - Промовив економічний експерт. - Важливим аспектом є те, як виробник товару компенсує собівартість соціального продукту: мінімальною націнкою та якістю товару».

Об’єктивні умови для підвищення цін є, адже дорожчають комунальні послуги, паливо та ін. Але різкого скачку цін поки що не прогнозується. Що буде в наступному році, залежить від даного експерименту. І чи буде повністю знято регулювання та які будуть компенсатори.

«За ті гроші , які отримає держава від такої процедури мають підвищити пенсії та мін зарплату. У всіх прогресивних державах давно відмовились від держрегулювання, і це перший крок до формування стабільної незалежної економічної системи країни», - наголосив Михайло Крапивко.

Наразі відсоток тіньової економіки в Україні становить не менше 50%, а експеримент покаже, чи зміниться даний показник та як діяти надалі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...