App Store Google Play

Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

29.09.2016 14:20
Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

Сьогодні, 29 вересня, на прес-конференції заступник міського голови Яніка Мерило та голова бюджетної комісії Артем Хмельников презентували партиципаторний бюджет. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На думку експертів важливим питанням у системі бюджету участі є те, що саме мешканці міста самостійно пропонують проекти, голосують та обирають переможців.

"Партиципаторний бюджет або ж іншими словами бюджет участі – це європейська практика, яку ми запровадили у нашому місті.  Таким чином ми заохочуємо самих городян цікавитися проблемами міста та допомагати місцевій владі шукати способи їх вирішення", - розповів Артем Хмельников.

Заступник міського голови зазначила, що мешканцям міста пропонують повністю самостійно створити проект: розписати суть проблеми, яка виникла, її можливі та бажані вирішення та навіть визначити приблизний кошторис.

"Чиновники не можуть бути в курсі усіх проблем мешканців та самого міста. Тому, коли містяни показують та ініціюють вирішення та усунення  недоліків, які їх хвилюють, це показує результати", - додала Яніка Мерило.

Експерти наголосили, що дуже важливо максимально використати кошти, виділені на проекти громадян. Це дозволить дніпрянам реально брати участь у місцевому самоврядуванні.

«Хочу зазначити, що проекти поділяються на два види: малі – до 100 тис. грн. фінансування, і великі – від 100 тис. грн. до 300 тис. грн. На бюджет участі у цьому році виділено 3 млн. грн., тобто переможців  буде декілька. За більшою кількістю голосів визначається рейтинг переможців і влада в автоматичному режимі береться за виконання проектів», - розповіла Яніка Мирило.

За словами Хмельникова така модель прямої участі мешканців міста у направлені бюджетних коштів в те чи інше русло залучає мешканців до справжнього життєвого колообігу мегаполісу.

«Це один з можливих передових інструментів у залученні людей до починань. За допомогою цього проекту люди зрозуміють чого можна та треба вимагати у місцевої влади, і на що місцева влада не має вплив. Ми закликаємо жителів Дніпра  брати участь у розподілі міського бюджету, аби абсолютно змінити підхід до справи – ми хочемо отримали людей із ідеями та бажанням щось зробити, а не купу незадоволених скаржників, - підсумував Артем Хмельников.

Голосування за підтримку того чи іншого проекту розпочнеться вже з 1 листопада і продовжиться до 30 листопада. Найближчим часом на джерелах міської ради з'явиться форма і критерії подання заявки, та основні кваліфікаційні вимоги до них.

 Нагадаємо, під час 13-ї чергової сесії міськради дніпровські депутати ухвалили програму «Партиципаторне бюджетування».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...