App Store Google Play

У Дніпрі відбулася презентація книжки "Мовні війні" Володимира Селезньова

28.09.2016 09:00
У Дніпрі відбулася презентація книжки "Мовні війні" Володимира Селезньова

27 вересня відбулася презентація книги - найгучнішої новинки 2016 року - "Мовні війни" Володимира Сеоезньова. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У книзі дніпровського автора порушено тему популярних стереотипів про "зіпсованість" української мови, а також вплив на неї польської, російської та інших мов. За словами автора, книга буде цікава для всіх, хто цікавиться розвитком української мови, її історією та актуальними сьогодні питаннями стосовно мовних непорозумінь.

"Однією з найболючіших проблем в Україні була і залишається проблема української мови. Незважаючи на те, що Україна вже котрий рік є незалежною державою і, здавалося б, не має жодних перешкод для вільного розвитку української мови, багато українців в східних і південних регіонах досі не бажають ані розмовляти українською, ані щоб їхні діти вчили мову своїх предків і використовували її у своєму повсякденному житті", - розповів автор.

На думку Селезньова ці густі хмари насамперед нагнітають росіяни, намагаючись нав’язати українцям меншовартість та «другосортність». Та сьогодні вже всім відомо, що «мовне приниження» це складова організованої пропаганди, це мовна війна задля послаблення та завоювання Росією – України.

"Мова часто стає знаряддям боротьби, особливо коли вона через історичні обставини підпадає під вплив сильнішого, експансивного сусіда, а мовні війни нерідко точаться паралельно з війнами справжніми, але ще частіше їм передують. На жаль, ми вже давно спостерігаємо чергову таку війну, оголошену українській мові", - зазначає автор.

Володимир Селезньов стає на захист української мови та державності – дає достойну відсіч мовним атакам. Автор підіймає тему впливу на українську мову не тільки Росії, а й Польші. І впевнений, що за 80 років володарювання Польші над Україною, під час постійних війн та суперечок, польська аж ніяк не могла вплинути на українську мову.

"Міф про «польськість» української мови виник іще на початку XIX століття, коли за її існування та розвиток точилася боротьба в Російській імперії. Її вороги намагалися довести, що ніякої української мови не існує, а це лише різновид російської", - розповів автор.

Автор запевняє, що на конкретних прикладах він доводить самобутність української мови, та зазначає, що книгу варто читати всім патріотам та людям, які воліють пишатися Україною та державною мовою.

"Книга "Мовні війни" розставляє всі крапки над "і" та викриває істинні витоки російських, українських та польських лексем, та навіть ставить під сумнів існування російської мови як такої". Мовна проблема сьогодні використовується Росією для розбурхування протиріч у суспільстві. Агенти впливу користуються незнанням, чи то пак скоріше невіглаством широкого загалу, просуваючи шовіністичну ідею про меншовартість української мови. Тож, читайте видання нового покоління – достойну відсіч всім спробам російських СМІ та правителям, що не дають українцям усвідомити свою велич", - підсумував автор.

У підсумку Володимир Селезньов зазначив, що він чекає конструктивної критики та аналізу мовознавців стосовно книги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...