App Store Google Play

Перший в Україні Фестиваль патріотичного театру пройде на Дніпропетровщині

27.09.2016 09:20
Перший в Україні Фестиваль патріотичного театру пройде на Дніпропетровщині

Про мужність, силу духу, зраду, любов та ненависть. 11 вистав про події на сході країни покажуть на Дніпропетровщині театри країни. Перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворці» пройде у Дніпрі з 6 по 10 жовтня. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Фестиваль патріотичного театру збере колективи з Києва, Полтави, Херсона, Запоріжжя та Дніпра. Щодня з 6 по 10 жовтня вистави про події на Сході України проходитимуть на сцені Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка. Побачити на власні очі вистави про війну запрошують всіх бажаючих.

«Дніпропетровщина однією з перших стала на захист країни. Наші хлопці захищають мир на сході, волонтери допомагають переселенцям, військовим, лікарі рятують поранених, митці розповідають про війну. На Дніпропетровщині створили перший в країні Центр допомоги бійцям АТО, Музей АТО. Тепер і перший в країні фестиваль патріотичного театру проходить на Дніпропетровщині. Така ідея народилася у наших митців, ми традиційно її підтримали», - розповів очільник регіону Валентин Резніченко.

Відкриє перший в Україні фестиваль патріотичного театру "Театр Переселенця" з Києва. 6 жовтня о 15.00 вони презентують виставу "Товар". Вона про смерть на війні. Тут не буде красивої музики та героїчних фраз, затишних будинків та красивих медалей. Спектакль про реалії війни, звичайних хлопців, що віддають життя за мир на рідній землі, про вибухи, кров та смерть. Автор спектаклю – боєць АТО, молодий український режисер Алік Сарданян.

Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка представить театралізований патріотичний концерт «Ангели тебе охороняють». Він про непрості будні українських воїнів на Сході України, про славетних козаків та сучасних героїв Революції Гідності.

7 жовтня продовжить фестиваль «Центр ім. Вс. Мейерхольда» з Херсону. Вони покажутьвиставу «АТО: інтерв'ю військового психолога». Це документальний текст, складений з інтерв'ю штатного психолога Генерального Штабу Міністерства оборони України Олексія Карачинського, що консультує військових на лінії бойових дій. Цього ж дня із саунд-віжн-драмою «Місто Z: Хранителі» виступить «Новий театр» Запоріжжя.

8 жовтня відбудеться моно-вистава за творами поетеси Ліни Костенко «Я вам цей борг ніколи не залишу» у виконанні актриси Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр презентує виставу «Байки Сєвєра». Вистава у форматі кіно-театрального кабаре звертається до глядача з розмовою про родину, любов, втрату, щастя та інші актуальні питання. “Театр сучасного діалогу” з Полтави представить документальний проект «Златомісто» про трансформації, які переживає суспільство.

9 жовтня київський театр “Театр Переселенця” презентує виставу “Де Схід?”. Реальні історії про те, як переселенці їхали зі східної України, і яка реальність їх зустріла в Києві і на західній Україні. Театральний проект про людей, яким довелося залишити свої будинки, про тих, хто їздить до зони АТО і про тих, хто після початку військових дій там залишився. Першу в світі виставу про гібридну війну покаже Київський театр української традиції “Дзеркало”.

Закриття фестивалю 10 жовтня. Цього дня можна переглянути моновиставу “Час любити” Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара. Вистава про молоду жінку, спасіння її родини, пробудження синівських та батьківських почуттів, народження поета.

По новому подивитися на трагедію Вільяма Шекспіра «Гамлет» пропонує Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв з Ужгороду. Це прем’єрна вистава. У ній Гамлет - молодий патріот України, який бореться з корупцією як звик на війні – зі зброєю в руках. Це вистава-пересторога для українського суспільства, що треба об’єднуватися, а не воювати один з одним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...