App Store Google Play

Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

27.09.2016 13:20
Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

Службові особи ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) скоїли розтрату майна зазначеного державного підприємства шляхом закупівлі обладнання у «Fukuyama Invest LP» (Шотландія), яке фактично на територію України не надходило. Про це свідчить ухвала Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 вересня.

Держфінінспекція в Дніпропетровській області торік провела аудит діяльності ДП «УкрДІАП» (Дніпропетровська обл.), під час якого встановила закупівлю обладнання, яке фінансовим планом підприємства не передбачалося. Протягом червня-жовтня 2014 року держпідприємство сплатило шотландській компанії майже 43 млн грн.

Для закупівлі УкрДІАП вилучило 56% обігових коштів, в результаті чого майже вдвічі зросла кредиторська заборгованість підприємства по розрахунках з іншими контрагентами за товари, роботи, послуги. Таким чином, підприємство понесло збитки у великому розмірі.

Суд надав слідчим доступ до банківських рахунків держпідприємства і всіх операцій по них у банках «Надра», «УкрСиббанк», «Сбєрбанк», «Фінексбанк», АКБ «Новий» і «ПУМБ».

Станом на 2014 рік ДП «УкрДІАП» очолював Олександр Барабаш. Він контролював ПП «Нітрохім Інжинірінг», яке причетне до виведення державних коштів з УДП «Укрхімтрансаміак» та ДП «УкрДІАП». З лютого цього року ПП ліквідується.

Компанія «Fukuyama Invest LP» (Единбург) була зареєстрована у квітні 2013 року. На даний час її статус значиться як «активний». Жодних даних про директорів чи засновників шотландської компанії у відкритому британському реєстрі не вказано.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...