App Store Google Play

У Дніпрі відкрили унікальний притулок для жінок та їхніх дітей, які потерпають від домашнього насилля

22.09.2016 20:30
У Дніпрі відкрили унікальний притулок для жінок та їхніх дітей, які потерпають від домашнього насилля

Соціальний притулок, приміщення для якого мерія Дніпра надала на пільгових умовах, відкрили 22 вересня. Кошти для облаштування шелтера виділив Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ. Наразі це перший подібний притулок в Україні, який приймає жінок разом із дітьми.

«Міська влада відкрита та готова до співпраці в проектах, що мають соціальне спрямування. Наш пріоритет – підтримати їх, привернути увагу громадськості та бізнесу до цієї проблеми. Ми готові продовжувати спільну роботу з ЮНІСЕФ», – зазначила директор департаменту соціальної політики міськради Лілія Ковальова.

У новому центрі ресоціалізації можуть розміститися 14 жінок із дітьми. Шелтер має три спальні кімнати з ліжечками для немовлят, вітальню, поєднану зі спільною кухнею, а також ванну кімнату. Для зняття психологічної напруги передбачений особливий куточок. Тут знаходиться набите піском опудало на ім'я Вольдемар і дерев'яна битка. Загалом кімнати притулку повністю готові до прийому постояльців. Тут є необхідні меблі та побутові прилади. Приміщення центру перебуває під постійною охороною, яка в разі потреби прибуде за лічені хвилини. Жертви домашнього насилля можуть залишатися в центрі від трьох місяців до півроку. За цей час для жінок проведуть численні психологічні тренінги та семінари з працевлаштування. Робота фахівців спрямована на те, щоб, залишивши притулок, жінка могла самостійно дати раду собі та своїм дітям.

Директор шелтера наголошує – головне, щоб людина відновилася внутрішньо. І обіцяє стежити, як надалі складатимуться долі підопічних центру.

«У нас є чіткий відбір – жінки, які постраждали від насилля в родинах. У нас є прописані програми. Ми приймаємо жінок і укладаємо домовленість, що вони чітко дотримуватимуться програми реабілітації, яка включає групові та індивідуальні заняття», – розповіла керівник шелтера «Нова я» Людмила Коломоєць.

Наразі центр готовий приймати жінок Чечелівського району. Одна з перших підопічних шелтера «Нова я» – мати двох дітей, яка була змушена залишити дім через власного чоловіка. Останні півтора року він пиячив і піднімав руку на дружину та дітей. Жінка каже: умовами соціального притулку цілком задоволена і вже вирішила питання влаштування малечі до дитсадка. Тепер понад усе вона хоче забути пережитий жах і розпочати нове життя.

Зазначимо, що шелтер відкрито у Центрі ресоціалізації матері та дитини «Нова я», що працює на базі обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ – 100% життя». Соціальний притулок розташований за адресою: вул. Робоча, 24-А.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...