App Store Google Play

Програма підтримки ОСМД опинилася під загрозою

19.09.2016 14:20
Програма підтримки ОСМД опинилася під загрозою

Нещодавно на сайті Дніпровської міськради опублікували остаточні списки переможців конкурсу за програмою підтримки будинків ОСББ та ЖБК. Але депутат Олександр Лигін на прес-конференції у Zabebа.li  заявив, що бути впевненим, що ці списки є легітимними не можна. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Олександра Лигіна, в першу чергу списки переможців повинні бути підписані міським головою.

«За правилами програми, список переможців має бути затверджений мером міста. Те, що ви бачите зараз на сайті міської ради це простий список, в якому немає ані підписів, ані печаток. Він вивішений на офіційному сайті, але хто несе за цю інформацію політичну та службову відповідальність досі невідомо», - розповів депутат.

Тож по суті це означає, що списки можуть ще раз піддатися коригуванню. Адже на сайті опублікована вже третя версія переможців, і в останню версію кілька будинків з першого списку не ввійшли, зате увійшли будинки, які запропонували менший відсоток співфінансування. Заявки на компенсацію відсотків за кредитами взагалі не розглядалися.

«Теоретично, переможці з першого списку можуть звернутися в суд і будуть праві», - зазначив Лигін.

Другий момент, який може звести нанівець реформаторське починання - ОСББ залишили один на один з Prozorro.

«У програмі сприяння діяльності ОСББ і ЖБК в багатоквартирних будинках Дніпра на 2016-2020 р.р. записано, що організовувати торги повинен Департамент житлового господарства міськради. Але в останній момент його директор Владислав Грицай заявив, що департамент цим займатися не буде. Сам він зараз у відпустці», - повідомив експерт.

Тож, торги по Prozorro департамент скидає на ОСББ, явно розраховуючи, що люди не впораються, адже 100% заявок має проходити через Prozorro.

«Я не можу сказати, що ми закрили на це очі. У п'ятницю в ОДА організація «Громадський контроль» в особі Дениса Селіна провела перший семінар серед керівників ОСББ і ЖБК по роботі в системі. Але якщо ми хочемо, щоб програма запрацювала в цьому році, громадських зусиль та завзяття ОСББ недостатньо. І це прихований внутрішній саботаж, з розрахунком, що люди не впораються. Якщо ми залишимо ОСББ один на один з Prozorro, програму не буде виконано. Аби навчити людей, потрібен час», - заявив Олександр Лигін.

Депутат наголосив, що людей не лякає тема з Prozorro і вони готові навчатися, адже на першому семінарі для ОСББ і ЖБК було дуже багато охочих.

"Я дуже сподіваюсь на здоровий глузд наших чиновників. Якщо ця програма не спрацює, то це прямий показник реформування нашого міського господарства, а саме - яскравий приклад того, як реформи не відбуваються", - підсумував Лигін.

Теги: ОСББ, ЖБК, ProZorro

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...