App Store Google Play

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

18.09.2016 10:30
В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

Учора акцією-перфомансом активістки закликали не виправдовувати гендерне насильство. Про це повідомляють на Depo.ua, передає Дніпроград.

Участь в акції взяли 17 активісток та активіст - представник ООН в Україні. Вони вишикувалия в коло, в центрі якого знаходився манекен - умовна жертва насильства. Колом учасниці спершу відгороджували її від суспільства, а потім розвернулися обличчям до перехожих. Кожна тримала у руках свій плакат із гаслом: "Б'є значить сяде", "Заявити про насиллля - не соромно", "Можу. Хочу. Буду", "Не вирішуй за мене" тощо.

Ідея полягала у приверненні уваги до проблем насильства над жінками, його замовчування та перекидання провини на саму жертву. 

"Спочатку ми були дещо перелякані, бо не були впевнені, як суспільство сприйме, чи підписуватимуться під нашим зверненням. Бо тема є гострою для тих, хто з нею стикається, і табуйованою у середовищі тих, хто є причиною гендерного насильства і толерує його. Але все пройшло гладко, ми були яскраві, думаю, ще кілька днів це буде обговорюватися. А чи ми зрушили проблему - буде видно згодом", - розповіла співорганізаторка акції Марина Давидова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 1

Частиною акцію був збір підписів під зверненням до голови Дніпорпетровської облдежадміністрації про створення центрів та гарячої лінії підтримки жертв гендерного насильства. За час акції зібрали близько ста підписів. 

"Перехожі реагували неоднозначно. Наприклад, були дві літні жінки, які казали, що ніякого насильства немає. Чоловіки, які були з жінками, більш позитивно реагували, підписували. Але була компанія хлопців, які казали: "Та що ви нам розказуєте..." Бо підписатися для них було типу не по-чоловічому", - розповіла співорганізаторка, координаторка проектів "Гендерного Клубу Дніпро" Ольга Полякова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 2

На свій запит до поліції вона отримала інформацію, що щодоби до правоохоронців у Дніпрі звертаються 29 жертв домашнього насильства. Активістки передали поліцейським контакти тих організації, які уже працюють з жертвами такого насильства для подальшої взаємодії. 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...